Fot: Shutterstock

Dorcas Night

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dorcas jest sierotą przygarniętą i wychowaną przez Kościół Nocy. Uczęszcza do Akademii Sztuk Nieznanych, gdzie przyjaźni się z Agathą i Prudence. Miała w przeszłości romans z Nicholasem Scratchem, jak wiele innych czarownic uczęszczających do szkoły. Zazwyczaj poddaje się woli Prudence, która jest liderką trójki, ale ulega także manipulacjom Agathy. Bierze udział w próbie zabójstwa braci Kinkle, czego Sabrina nie potrafi jej wybaczyć. Gdy do Greendale przybywają poganie, Dorcas zostaje zamieniona w kamień, a ostatecznie zamordowana przez Agathę, która oszalała przez spojrzenie w oczy Wielkiego Boga Pana – pogańskiego potwora.
W rolę Dorcas wciela się Abigail Cowen.


WYGLĄD


Dorcas posiada rude włosy, które zazwyczaj upina w koronę z warkoczy. Ma jasne oczy i bladą cerę. Najczęściej nosi ciemną sukienkę z białym kołnierzem, podobnie jak Agatha i Prudence.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Gdy Sabrina pojawia się w szkole dla czarownic, trzy siostry – Dorcas, Agatha i Prudence – dręczą młodą czarownicę z powodu jej w połowie śmiertelnej duszy. Pomagają jej jednak zemścić się na nastolatkach z liceum Baxter High za dręczenie przyjaciółki Sabriny – Susie. Dorcas razem z Agathą podejmuje próbę zabicia braci Kinkle za to, że są potomkami łowców czarownic. Jednak, gdy dochodzi do odkrycia zbrodni, Dorcas twierdzi, że nie chciała tego czynić i została zmanipulowana przez Agathę. Dotyka ją za to gniew Prudence i Sabriny, jednak nie ponosi tak surowej kary jak Agatha. Dorcas uczestniczy w rytuale wskrzeszenia Tommy’ego Kinkle i zabicia Agathy.


Sezon 2


Gdy zbliżają się Luperkalia, alternatywna wersja walentynek dla czarownic, Dorcas postanawia zdobyć Nicka, aby wraz z nim odprawiać rytuały charakterystyczne dla zakochanych. Nick i Sabrina muszą posłużyć się podstępem, aby uniemożliwić to czarownicy. Zawiedziona Dorcas trafia w ramiona Melvina, nie znosząc Sabriny jeszcze bardziej.


Kiedy Ojciec Blackwood wyjeżdża w podróż poślubną, opieka nad sabatem przypada Prudence, ta wraz z siostrami wiedźmami ma zamiar zmusić Ambrose’a Spellmana do przyznania się do zabójstwa Antypapieża. Czarownice za pomocą nieuczciwych metod starają się zmusić chłopaka do złożenia fałszywych zeznań. Ich próby zostają zatrzymane przez przybycie łowców czarownic, a życie Dorcas i innych członków sabatu staje się poważnie zagrożone. 


Po powrocie z podróży poślubnej Blackwood wprowadza nowe surowe zasady dla całego Kościoła, a gdy zostaje skrytykowany przez Mrocznego Pana i ma pokłonić się Sabrinie, postanawia uciec. Zanim do tego dojdzie, z pomocą nieświadomej jego zamiarów Prudence sprawia, że wszyscy członkowie Kościoła Nocy przyjmują truciznę. W ostatniej chwili Prudence teleportuje ciała przyjaciółek do domu Spellmanów i prosi ich o pomoc.


Sezon 3


Podczas świętowania Zajęczej Pełni Dorcas zostaje ugryziona przez węża.  Jad z jej rany wysysa Nagaina – członkini plemienia pogan, które przeszkodziło czarownicom w ceremonii. Kiedy Nick zabija węża, Nagaina i poganie wściekają się na sabat i odchodzą. By złagodzić stosunki pomiędzy sabatami, Hilda wysyła Dorcas z ciastem. Po drodze bohaterka ponownie spotyka Nagainę, która tym razem zamienia ją w kamień. Tego samego wieczoru profesor Carcosa sprawia, że Agathę ogarnia szaleństwo, a podarowane ciasto zostaje wykorzystane w rytuale, przerywającym próby odzyskania sił przez czarownice. Poganie dostrzegli słabość wiedźm i zamierzają to wykorzystać. Zwracają Agathę i Dorcas czarownicom, jednak sabat nie jest w stanie im pomóc. Po wielu staraniach Sabrinie udaje się porwać Circe i zmusić do cofnięcia transformacji Dorcas, a także Roz. Dorcas zostaje jednak zabita przez swoją przyjaciółkę Agathę, która utraciła zmysły.


Sezon 4


Dorcas powraca jako Wskrzeszona, gdy kolejny pradawny koszmar pojawia się w Greendale. Bohaterka znajduje Agathę i chce spędzić z nią czas. Po chwili przypomina sobie, że to Agatha ją zabiła, i sięga po ostre nożyczki. Atak na Agathę powstrzymuje przybycie Prudence.  Mambo Marie pomaga Dorcas wrócić do swego grobu, a na pożegnanie dziewczyna całuje Agathę i mówi, że jej wybacza. 

Pełna biografia »

Dorcas Night - powiązania postaci

Dorcas Night
Aktor: Abigail Cowen
Data śmierci: sezon 3
Kto zabił: Agatha Night
Miejsce śmierci: Greendale

Dorcas Night - Opinie

2 + 7 =

Chilling Adventures of Sabrina - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne