Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Torque

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Torque to jeden z epizodycznych bohaterów serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcielił się Amit Shah. Torque jest silvanem, który żyje w górach. Pomaga elfom, kradnąc ludziom żywność i lekarstwa. Jest przebiegły i sprytny. Potrafi jednak okazać wdzięczność. Przez chłopów nazywany bywa „diabłem”.


WYGLĄD


Torque to silvan, czyli w połowie człowiek, w połowie kozioł. Ma koźle uszy, rogi (w tym jeden ułamany) i ogólny układ czaszki oraz szeroko rozstawione oczy. Jego głowę porastają nieznaczne, rzadkie włosy. Na owłosione ciało nosi, zarzuconą niedbale, niebieską pelerynę.


BIOGRAFIA


Sezon I


Wiedźmin Geralt z Rivii przyjmuje od chłopów zlecenie na pozbycie się natrętnego „diabła”, kradnącego im zboże. W poszukiwaniu przygody rusza razem z nim także bard Jaskier. Kiedy docierają na pole, zostają niemal natychmiast zaatakowani przez silvana. Geralt szybko sobie z nim radzi, jest jednak zaskoczony, że stwór potrafi mówić. Kodeks moralny nie pozwala mu na zabicie inteligentnej istoty, w związku z czym okazuje litość i puszcza Torque'a wolno. Zaraz potem zostaje znienacka ogłuszony.


Geralt i Jaskier budzą się w jaskini, plecami do siebie, związani sznurem. Otaczają ich elfy. Wkrótce dołączają także Torque oraz król elfów, Filavandrel. Okazuje się, że silvan działał na ich zlecenie, odkąd zostali zmuszeni do opuszczenia Dol Blathanna. Filavandrel początkowo chce zabić wiedźmina i barda – nie widzi innego wyjścia, wszak istnieje ryzyko, że rozpowiedzą wszystkim informacje o elfach kradnących ludziom towary. Za bohaterami wstawia się jednak Torque. Podkreśla mutacje Geralta i jego odrębność od przeciętnych ludzi. Wspomina także fakt, że puścił go wolno, a mógł zabić. Następnie, po przemowie wiedźmina, król elfów postanawia wypuścić przybyszów.

Pełna biografia »

Torque - powiązania postaci

Torque
Aktor: Amit Shah

Torque - Opinie

6 + 9 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne