Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Pavetta

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pavetta to epizodyczna bohaterka serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Gaia Mondadori. Pavetta jest księżniczką Cintry, córką królowej Calanthe i króla Roegnera. Potajemnie spotyka się przez jakiś czas z Dunym, któremu jest przeznaczona na zasadzie Prawa Niespodzianki, ponieważ ów rycerz uratował kiedyś życie jej ojcu. Księżniczce nie przeszkadza potworna postać Duny'ego, który od dziecka cierpi z powodu nałożonej na niego klątwy. Pavetta posiada także magiczne zdolności, które przekaże swojej córce.


WYGLĄD


Pavetta to młoda, piękna dziewczyna o delikatnej urodzie i drobnej budowie ciała. Ma niebieskie oczy i długie blond włosy zebrane w warkocz. Na uczcie zaręczynowej pojawia się w prostej, zielonej sukni. Nosi bogato zdobioną, złotą biżuterię – naszyjnik i kolczyki.


BIOGRAFIA


Sezon I


Księżniczka zakochała się z wzajemnością w mężczyźnie o imieniu Duny, pomimo jego wyglądu, będącego wynikiem klątwy nałożonej jeszcze w dzieciństwie (przypominał humanoidalnego jeża). Jej matka, królowa Calanthe, ma jednak wobec dziewczyny inne plany – planuje poprzez zaaranżowane małżeństwo zjednoczyć Cintrę i Skellige. Kiedy więc księżniczka kończy 15 lat, Calanthe organizuje przyjęcie zaręczynowe, na które dla zachowania pozorów zostaje zaproszonych wielu zalotników. Ucztę zakłóca przybycie Duny'ego jako Lorda Jeża z Erlenwaldu, który domaga się ręki Pavetty na zasadach Prawa Niespodzianki. Kiedy zrzuca hełm i odsłania potworną postać, królowa chce go zabić. Po stronie rycerza staje jednak wiedźmin Geralt z Rivii, widząc w nim nie bestię, a nieszczęśnika dotkniętego klątwą. Razem pokonują królewską straż. Pod naciskiem doradców Calanthe pozornie wydaje się skłonna uszanować Prawo Niespodzianki, ale za chwilę zaczyna celować nożem w Jeża. Powoduje to potężny krzyk Pavetty, a następnie wyzwolenie fali uderzeniowej, trafiającej wszystkich poza nią i jej ukochanym. Księżniczka i Jeż unoszą się w powietrzu, nieświadomi destrukcji, jakiej dokonuje wicher wokół nich. Pavetta wypowiada wówczas słowa w tzw. starszej mowie. W końcu jednak zostają ściągnięci na dół przez Geralta za sprawą magicznego znaku. Po tym zdarzeniu Calanthe przyznaje się do winy i uznaje Prawo Niespodzianki. Księżniczka całuje Duny'ego, który odzyskuje ludzką postać. W zamian za pomoc i uratowanie życia Duny oferuje wiedźminowi kolejne Prawo Niespodzianki. Okazuje się, że Pavetta jest w ciąży, Geraltowi będzie więc przeznaczona jej córka – Ciri. Później dowiadujemy się, że książęca para zginęła tragicznie podczas sztormu, a Ciri jest wychowywana przez swoją babkę.

Pełna biografia »

Pavetta - powiązania postaci

Pavetta
Aktor: Gaia Mondadori
Matka: Calanthe
Córki: Ciri

Pavetta - Opinie

4 + 1 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne