Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Talya - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Talya

BIOGRAFIA Alexis Raben

CHARAKTERYSTYKA


Dama dworu Alicent, a jednocześnie szpieg umieszczony w Królewskiej Przystani przez Mysarię „Białego Robaka”. Wydaje się lojalną i wierną swej pani służącą, mającą dostęp do wielu tajemnic, zawsze uważna, skupiona, czujna.


Jest postacią, która nie występuje w książce – tam w podobnych sytuacjach pojawia się niewymieniany z imienia czy nazwiska sługa płci męskiej.


WYGLĄD


Kobieta w wieku 30-40 lat, średniego wzrostu, szczupła, z bardzo rudymi długimi włosami, które najczęściej spina.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jest obecna podczas rozmowy Rhaenyry z Alicent, a potem Alicent z Larysem, dostaje do wykonania proste polecenia, przysłuchuje się jednocześnie rozmowom. Spotyka się w tajemnicy z Mysarią i opowiada jej o planowanej sukcesji, coraz gorszym stanie Viserysa, podziałach na szczytach władzy i nawiązywanych na dworze sojuszach. Zostaje poinformowana o śmierci króla Viserysa, osobiście przekazuje tę wieść Alicent.


Zostaje uwięziona na rozkaz Otto, podobnie jak inne służące, aby nie rozpowiedziała o śmierci władcy i umożliwiła działanie radzie wspierającej Aegona. Larys informuje Alicent o jej uwięzieniu, zdradzając jednocześnie, że wie, jakie są jej zadania powierzone przez Mysarię.

Talya - powiązania postaci Ród smoka

Talya
Talya - Ród smoka Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Alexis Raben
Profesja: szpieg, służąca

Talya - Opinie

6 + 9 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne