Fot: pixinoo / Shutterstock.com

Rebus - Westworld


5 głosy
Westworld
Oceń film
4.60

Rebus

BIOGRAFIA Steven Ogg

CHARAKTERYSTYKA


Jeden z pierwszych gospodarzy zaprojektowany do roli bandyty w Westworldzie. Nikczemnik, skłonny do przemocy i nieuzasadnionego okrucieństwa, lubi napawać się strachem i bólem swych ofiar. Niezbyt bystry, mający dosadne poczucie humoru, niemający w zasadzie żadnych tabu – jest skłonny nawet do nekrofilii. Jego specyficznym upodobaniem jest słabość do mleka.


WYGLĄD


Wysoki, normalnej budowy ciała mężczyzna około 40-45 lat, wyglądem nawiązujący do standardowych westernowych „czarnych charakterów”: ciemny strój, apaszka pod szyją, kapelusz przypominający nieco melonik. Ma ciemne włosy, wąsy i charakterystyczny zarost – nosi bujne bokobrody, ale sama broda jest wygolona. W czwartym sezonie ma tę samą fryzurę, ale nosi kolorową hawajską koszulę.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Widzimy go atakującego razem z partnerem dom Petera Abernathy'ego, zabija gospodarza, a potem szuka mleka. Namawia Waltera do stosunku ze zmarłą niedawno panią Abernathy, potem zostaje zastrzelony przez Teddy'ego Flooda. Zostaje zresetowany, zostaje mu przydzielony Nowy Walter.


W Sweetwater zaczepia na ulicy Dolores, ale odstrasza go Flood. Ponownie atakuje ranczo Abernathych, chwyta tam Dolores rozpaczającą nad ciałem ojca. Zabiera ją do stodoły, chcąc zgwałcić, ale kobieta zabiera mu broń i zabija go. Widzimy go na kartach pamięci Dolores, co świadczy, że jest jednym z najstarszych gospodarzy.


Podczas imprezy pożegnalnej Forda stoi, trzymając szklankę na głowie, służąc jako cel popisującemu się celnością Floodowi. Potem jeden z uczestników imprezy chce to powtórzyć, ale trafia go w ramię. Gdy Dolores zaczyna zabijać gości, stoi w tłumie i się uśmiecha.


Sezon 2


Po masakrze widzimy go z Nowym Walterem, powtarza „zabawę” w strzelanie w szklankę na głowie, tym razem jednak trzyma ją tam jeden z gości, który w końcu ginie z jego ręki. Rusza znaleźć następny cel. Widzimy go potem jako jedną z ofiar najemników zabijanych pod okiem Karla Stranda.


Zawiera umowę z Konfederatami, sprzedaje im zakładników, jedną z kobiet zachowuje dla siebie. Dolores/Charlotte wyprowadza go z obozu, a tam Bernard przeprogramowuje go na dobrego rewolwerowca. Wraca do obozu, zabija swych ludzi, uwalnia zakładników, potem walczy z Konfederatami, w finale ratując się ucieczką po wystrzelaniu całej amunicji.


Sezon 4


Jest jednym z ocalałych po masakrze w NY Park, trzyma w ręku kij bejsbolowy, jest zakrwawiony. Pyta innego gospodarza, co się stało. Po odkryciu prawdy zachwyca się pomysłem Hale. Chwilę potem zostaje zabity uderzeniem topora w głowę.

Rebus - powiązania postaci Westworld

Rebus
Rebus - Westworld Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Steven Ogg
Data śmierci: sezon 4

Rebus - Opinie

8 + 4 =

Westworld - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne