Fot: pixinoo / Shutterstock.com

Christina - Westworld


5 głosy
Westworld
Oceń film
4.60

Christina

BIOGRAFIA Evan Rachel Wood

CHARAKTERYSTYKA


Postać stworzona przez Charlotte Hale, mająca pomóc jej w zarządzaniu ludzkością – jako programistka układa historię poszczególnych ludzi, co jest w zasadzie odwrotnością tego, co było w Westworld (teraz to gospodarze ustalają zasady, bawiąc się ludźmi). Pracuje w Olympiad Entertainment, sama myśli, że programuje postacie do gier wideo. Żyje w wirtualnym świecie, który sama zaludniła, tworząc między innymi swą współlokatorkę i przyjaciółkę Mayę. Wiedzie życie dość nudne i bezbarwne, co zmienia się, gdy poznaje Teddy'ego Flooda i odkrywa, kim naprawdę jest. Wówczas pojawiają się u niej wyrzuty sumienia i chęć naprawy tego, co zrobiła.


WYGLĄD


Wygląda identycznie jak Dolores Abernathy – jest jej wierną kopią (i gra ją ta sama aktorka). To dość wysoka, szczupła kobieta o długich włosach, kasztanowych lub zafarbowanych na blond. Ubiera się raczej oficjalnie.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Mieszka w Nowym Jorku ze współlokatorką Mayą. Rozmawia z nią na temat mody i randek, na które Maya chodzi, a do których chce nakłonić Christinę. Nachodzi ją i wydzwania do niej niejaki Peter Myers, mężczyzna twierdzący, że to ona kontroluje jego całe życie. Ostatecznie, chcąc nią wstrząsnąć i udowodnić swe racje, Peter popełnia na jej oczach samobójstwo. Przeszukując swe dawne pliki, niespodziewanie odkrywa pasujący do postaci Petera, a kiedy rusza odwiedzić szpital psychiatryczny, na który mężczyzna przekazał ogromną darowiznę, znajduje go od dawna nieczynny i opuszczony.


Maya umawia ją na randkę z Teddym Floodem, spotkanie udaje się nad wyraz dobrze (podczas randki oboje wygłaszają niemal bliźniacze kwestie do tych z rozmów Dolores i Teddy'ego w Westworld). Maluje obraz przedstawiający widzianą przez nią w koszmarach Wieżę, punkt kontroli przy Zaporze Hoovera. Teddy Flood wyjawia jej, że tak naprawdę pisze historie życia wszystkich ludzi w mieście, ale jej zdolności pozwalają na unikanie kontroli ze strony Charlotte Hale, którą sama Christina uważa za swą dawną koleżankę z college'u.


Jedzie z Floodem do Olympiad Entertainment, odsyła ochroniarzy i zaczyna niszczyć wszystkie napisane przez nią historie, wydając kontrolowanym pracownikom rozkaz ich destrukcji. W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że inni ludzie jej nie widzą – Flood wyjaśnia, że jest postacią wirtualną, a on i Maya są wytworem jej wyobraźni w jej wirtualnym świecie. Dodaje jednak, że może jak najbardziej wpływać na życie ludzi w świecie rzeczywistym. Podąża przez pogrążone w chaosie i morderczym szale miasto, potem zaczyna odtwarzać swój własny świat z Mayą. Jej jednostka sterująca, należąca tak naprawdę do Dolores, trafia w ręce Charlotte – jest w niej symulacja całego świata stworzonego przez Christinę. Charlotte zaczyna niszczyć jej świat, wszystko dookoła staje się rozpikslowane, a potem zaczyna znikać.


Kiedy jej „perła” trafia do Sublime, świat znów zaczyna wracać i wyglądać na rzeczywisty, wychodzi na ulice Nowego Jorku w ubraniu Dolores. Odkrywa, że stała się jedyną prawdziwą przeprogramowaną wersją Dolores, w której pamięci są wszelkie dane o gospodarzach i ludziach, także te należące niegdyś do Rehoboama. Jej ogromna wiedza może dać szansę przeżycia ludziom i gospodarzom w nowym świecie. Postanawia przeprowadzić we Wzniosłości jeszcze jedną symulację gry, aby sprawdzić, czy można istoty czujące uchronić przed zagładą. Stwarza rzeczywistość i sytuację znaną z początku parku, gdy idzie ulicą w Sweetwater, oczekując na przyjazd pociągu z gośćmi.

Christina - powiązania postaci Westworld

Christina
Christina - Westworld Fot: Tinseltown / Shutterstock.com
Aktor: Evan Rachel Wood

Christina - Opinie

2 + 8 =

Westworld - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne