Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Harrold Westerling - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Harrold Westerling

BIOGRAFIA Graham McTavish

CHARAKTERYSTYKA


Znamienity rycerz z rodu Westerlingów, Lord Dowódca Gwardii Królewskiej po śmierci Ryama Redwyne'a. Jeden z gwardzistów o najdłuższym stażu, z czasem przydzielony przez Viserysa jako osobista gwardia młodziutkiej Rhaenyry. Bardzo lojalny wobec rodu Targaryenów, prawy i rycerski, o wielkim poczuciu honoru. Jest nieugięty w swych działaniach, sprzeciwia się wszystkim, których rozkazy uznaje za niezgodne z etyką i przysięgą, ma wielką charyzmę i wzbudza szacunek także u wrogów.


To zdecydowanie bohater serialowy – w książce poświęcono mu... dokładnie jedno zdanie, w dodatku informujące o jego śmierci (tymczasem w „Rodzie smoka” żyje i pod koniec pierwszej serii ma się dobrze).


WYGLĄD


Z wyglądu podstarzały, ale wciąż krzepki szkocki góral (mówi zresztą z mocnym szkockim akcentem). Bardzo wysoki, mocno zbudowany (w dodatku noszący zbroję, która optycznie poszerza go w ramionach), łysy, ale z bujną siwą brodą.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Wita księżniczkę Rhaenyrę wracającą z przejażdżki na smoku, mówi jej, że każdy jej powrót wita z wielkim westchnieniem ulgi – gdyby coś się jej stało, oznaczałoby to dla niego niedopełnienie obowiązków jej ochrony. Eskortuje powóz z Rhaenyrą i Alicent. W tajemnicy mówi Rhaenyrze o powrocie Daemona. Podczas turnieju siedzi obok Rhaenyry, opowiada jej o Cristonie. Jest na pogrzebie Aemmy i Baelona.


Jest podczas kłótni Viserysa i Daemona, wyciąga miecz przeciw Daemonowi, gdy ten zbliża się do króla. Jest obecny na uznaniu Rhaenyry za dziedziczkę Żelaznego Tronu. Po śmierci Ryama Redwyne'a król mianuje go Lordem Dowódcą.


Po śmierci Viserysa nakazuje złożyć broń Cristonowi, a potem odmawia Otto wyjazdu na Smoczą Skałę i zamordowania Rhaenyry – mówi mu, że wykonuje wyłącznie rozkazy króla, a takiego jeszcze nie wybrano, w imię protestu ściąga płaszcz gwardzisty i wychodzi.

Harrold Westerling - powiązania postaci Ród smoka

Harrold Westerling
Harrold Westerling - Ród smoka Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Graham McTavish
Profesja: żołnierz

Harrold Westerling - Opinie

10 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne