Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Aemond Targaryen - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Aemond Targaryen

BIOGRAFIA Ewan Mitchell

CHARAKTERYSTYKA


Książę z rodu Targaryenów, znany także jako Aemond Jednooki. Syn Viserysa i Alicent, smoczy jeździec – jego smokiem jest potężny Vhagar. Jako dziecko – i młodszy z braci – był obiektem kpin, uchodził za słabeusza i to zmotywowało go do nauki walki i zmieniło nie tylko w wybitnego wojownika, ale i człowieka bardzo ambitnego i zawziętego zarazem. Uważa, że do wszystkiego doszedł sam, więc wszystko, co ma, mu się należy. Spory wpływ miał na niego Aegon, który zaraził go w dużej mierze swym złem i spowodował, że Aemond stał się mściwy i okrutny, choć do końca drzemie w nim jeszcze odrobina honoru; jest dumny i to czasem nie pozwala mu zagrywać nie fair.


WYGLĄD


Na początku widzimy go jako dziecko, dość drobne, o zaciętej twarzy. Potem jest młodym mężczyzną, raczej średniego wzrostu, szczupłym, o długich, bardzo jasnych włosach. Znakiem charakterystycznym jest „piracka” przepaska na lewym oku.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Razem z Aegonem i Lucerysem przygląda się szkoleniu Jacaerysa na pana smoka Vermaxa. Jego druhowie płatają mu figla, przekonując, że w końcu znaleźli dla niego smoka – tak naprawdę to przebrana świnia. Natyka się na prawdziwego smoka, co omal nie kończy się tragicznie. Aegon obraża go przy matce. Ćwiczy walkę pod okiem Cristona. Jest na pogrzebie Laeny, broni swojej siostry Helaeny przed Aegonem, deklaruje chęć ożenku z nią, gdyby wymagała tego sytuacja. Staje przed rodziną Laeny, ale nie składa kondolencji.


Wymyka się nocą z zamku, znajduje śpiącego Vhagara, próbuje się na niego wspiąć, a smok omal go nie podpala. Udaje mu się okiełznać smoka i zaczyna na nim latać. Kłóci się z Rhaeną, która miała dostać Vhagara, obraża ją. Walczy z Baelą, Rhaeną, Lucerysem i Jace'em, Lucerys zacina go sztyletem w twarz, trafiając w lewe oko. Tłumaczy się przed Viserysem, przyznaje, że Aegon twierdzi, że Lucerys i Jace są bękartami. Wraca na Vhagarze do Królewskiej Przystani.


Mijają lata, pokonuje w sparingu Cristona, który wróży mu wielką karierę na turniejach. Na uczcie wygłasza nieprzychylne komentarze na temat Lucerysa i Jace'a, przed walką powstrzymuje ich Daemon. Towarzyszy Cristonowi w poszukiwaniach Aegona na zlecenie matki, śledzi Erryka i Arryka, ściga Aegona odnalezionego w świątyni, eskortuje go do Alicent.


Po dojściu Aegona do władzy sam żąda zemsty na Lucerysie – uważa, że powinna obowiązywać zasada oko za oko. Atakuje na Vhagarze Lucerysa lecącego Arraxem, zabija go i jego smoka, choć to w dużej mierze samowola Vhagara, sam Aemond próbował powstrzymać swoją bestię przed decydującym atakiem.

Aemond Targaryen - powiązania postaci Ród smoka

Aemond Targaryen
Aemond Targaryen - Ród smoka Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Aemond Targaryen - Opinie

5 + 9 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne