Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Aegon II Targaryen - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Aegon II Targaryen

BIOGRAFIA Tom Glynn-Carney

CHARAKTERYSTYKA


Szósty król Siedmiu Królestw, syn Viserysa i Alicent, brat Aemonda, Helaeny i Daerona, przyrodni brat Rhaenyry. Od dzieciństwa sprawiał kłopoty, odmawiał zachowywania się zgodnie z dworską etykietą, był pełen gniewu i buntu. Wielki egoista, którego nie interesuje w zasadzie nic poza własnymi przyjemnościami – nadużywa alkoholu, znany jest z nękania służących, jedną z nich gwałci (ma podobno kilka nieślubnych dzieci, którymi w ogóle się nie zajmuje). Ma odpychającą osobowość, uważa, że wszystko, łącznie z tronem, mu się należy. Okrutnik i osoba bardzo krótkowzroczna. W dużej mierze przypomina Joffreya Baratheona z „Gry o tron”, z tym, że w przeciwieństwie do Joffreya Aegon sam nie marzy o tronie, zostaje królem bardziej pod naciskami rodziny, matki, wuja i dziadka, zdaje sobie sprawę, że nie nadaje się na władcę. Ma smoka imieniem Sunfyre.


WYGLĄD


Oglądamy go jako jasnowłosego dwulatka, potem raczej drobnego, długowłosego nastoletniego blondyna o nieco dziewczęcej urodzie, a wreszcie jako mężczyznę około 19-20 lat (jest wówczas nieco powyżej średniego wzrostu, ale i nie przesadnie wysoki, normalnej budowy ciała, ma prawie białe włosy średniej długości i przeszywający wzrok szaleńca).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po raz pierwszy widzimy go w obozie na polowaniu w Kingswood, które zostało zorganizowane w dniu jego drugich urodzin.


Mija 10 lat, Aegon ćwiczy walkę pod okiem Cristona, towarzyszą mu Jacaerys, Lucerys i Aemond. Razem z kuzynami robi psikusa bratu, przebierając świnię za małego smoka. Matka gani go za to zachowanie, mówiąc, że nie zachowuje się jak następca tronu. Zaprzecza, że chce zasiąść na Żelaznym Tronie, uznając Rhaenyrę jako następczynię, ale Alicent wmawia mu, że Rhaenyra będzie próbowała zabić jego i Aemonda.


Walczy sparingowo z Jacaerysem, powala go na ziemię, co powoduje interwencję Harwina i jego spięcie z Cristonem. Uczestniczy w pogrzebie Laeny, wyśmiewa zachowanie Helaeny, nazywa ją idiotką, pije wino, flirtuje ze służącą. Upija się do nieprzytomności, Otto znajduje go i prowadzi do łóżka na widoku dworu. 


Uczestniczy w przesłuchaniu przez Viserysa po stracie oka przez Aemonda, matka policzkuje go za to, że był nieobecny i nie bronił brata. Mówi Viserysowi, że każdy wie o prawdziwym pochodzeniu dzieci Rhaenyry.


Wraca na smoku do Królewskiej Przystani. Zgodnie z tradycją Targaryenów żeni się z Helaeną, ma z nią dwoje dzieci: Jaehaerysa i Jaehaerę. Gwałci służącą Dyanę, Alicent gani go za picie i romanse. Podczas kolacji wyśmiewa się z Jacaerysa zaręczonego z Baelą, tańczy z Baelą, uderza głową Lucerysa o stół, stając po stronie Aemonda w jego sporze z Jacaerysem.


Zostaje porwany na zlecenie Mysarii, odszukują go Erryk i Arryk, a także Criston z Aemondem. Zostaje znaleziony pijany w świątyni, Aemond siłą zabiera go do zamku, po drodze Aegon mówi bratu, że nie chce być królem, nie nadaje się do tego i chciałby wyjechać z Westeros. Matka mówi mu o wizji Viserysa, w której miałby być następnym Aegonem Zdobywcą.


Zostaje koronowany przez Cristona, cieszy się z aplauzu tłumów. Koronację przerywa pojawienie się Rhaenys na smoku, jednak ta nie robi mu krzywdy. Po koronacji zaczyna używać nowego sztandaru łączącego motywy rodów Targaryen i Hightower, wysyła na Smoczą Skałę okręty z poselstwem mającym przekonać Rhaenyrę i jej sojuszników do poddania się.

Aegon II Targaryen - powiązania postaci Ród smoka

Aegon II Targaryen
Aegon II Targaryen - Ród smoka Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Aegon II Targaryen - Opinie

3 + 6 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne