Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Jacaerys "Jace" Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Jacaerys "Jace" Velaryon

BIOGRAFIA Harry Collett

CHARAKTERYSTYKA


Książę, pierworodny Rhaenyry (jego ojcem jest Harwin Strong, a oficjalnie Laenor Velaryon); ma smoka Vermaxa. Brat Lucerysa i Joffreya. Zdaje sobie sprawę, że Laenor nie jest jego ojcem, ale nie bardzo się tym przejmuje, podobnie jak tym, co mówią na dworze (wyjątek stanowią docinki Aemonda, którego nie lubi). Ma być, zgodnie z umową między Viserysem a Corlysem, władcą po swojej matce i to jest dla niego najważniejsze, nie zamierza rezygnować ze swej przyszłości. Mimo tego nie uważa, że do celu trzeba przeć po trupach, jest raczej dobroduszny, chce być w przyszłości dobrym i sprawiedliwym królem. Póki co jednak bywa zbyt porywczy, szybko wpada w gniew i przestaje nad sobą panować.


WYGLĄD


Widzimy go jako dziecko (w tej roli Leo Hart) i nastolatka (w książce ma lat 11, tutaj raczej między 16-18), w obu przypadkach jest drobnej budowy, niewysoki, ma bardzo młodą, chłopięcą twarz i ciemne włosy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bawi się z Lucerysem pod okiem Harwina, matka pokazuje im nowo narodzonego Joffreya. Pokazuje smocze jajo wybrane dla brata, mówi że pozwolił dokonać wyboru Lucerysowi. Uczy się prowadzić Vermaxa. Razem z bratem i Aegonem „prezentują” Aemondowi świnię przebraną za smoka.


Ćwiczy walki pod okiem Cristona razem z Aegonem, Aemondem i Lucerysem, Criston hamuje jego nadmierne zapędy w walce. Walczy z Aegonem i zostaje przez niego pokonany, co prowadzi do kłótni między Harwinem a Cristonem (a później do usunięcia Harwina ze straży). Obserwuje odjazd Harwina, pyta matkę, czy jest on jego ojcem. Jest proponowany, i odrzucony, jako mąż Helaeny.


Razem z rodziną wyrusza na Smoczą Skałę. Jest na pogrzebie Laeny, smuci się z powodu śmierci Harwina w Harrenhal (wie już, że ten był jego ojcem). Pociesza Baelę i Rhaenę po śmierci matki.


Razem z Lucerysem, Baelą i Rhaeną śledzi porywacza Vhagara, którym okazuje się Aemond. W obronie sióstr rzuca się na Aemonda, ale zostaje pokonany; potem udaje mu się przewrócić przeciwnika. Atakuje Aemonda nożem, gdy ten nazywa jego i braci bękartami. Aemond uderza go w głowę, a Jacaerys oślepia go piaskiem rzuconym w oczy, co wykorzysta Lucerys do zadania Aemondowi ciosu nożem w twarz. Walkę przerywają Harrold i Criston.


Uczestniczy w przesłuchaniu w obecności Viserysa, mówi o obrazie ze strony Aemonda. Matka chroni jego i brata przed Alicent.


Jest obecny na ślubie Rhaenyry i Daemona po rzekomej śmierci Laenora. Zaręcza się z Baelą. Zostaje wysłannikiem Rhaenyry do jej sojuszników, Starków, Baratheonów i Arrynów.

Jacaerys "Jace" Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Jacaerys "Jace" Velaryon
Jacaerys Fot: Fred Duval / Shutterstock.com
Aktor: Harry Collett
Tytuł: książę
Ojciec: Harwin Strong
Matka: Rhaenyra Targaryen
Bracia: Lucerys "Luke" Velaryon

Jacaerys "Jace" Velaryon - Opinie

8 + 4 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne