Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Hobert Hightower - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Hobert Hightower

BIOGRAFIA Steffan Rhodri

CHARAKTERYSTYKA


Starszy brat Otto, królewskiego namiestnika. Głowa rodu Hightowerów, lord Starego Miasta. Nie zajmuje co prawda zbyt wyeksponowanej pozycji na dworze, ale wyraźnie widać, że młodszy brat jest pod jego wpływem i wiele decyzji podejmuje właśnie po jego podszeptach. Mniej moralny od Otto, skupiony na dobru rodziny, a nie królestwa. Nie jest zbyt honorowy, łamie przysięgę złożoną Rhaenyrze i wspiera Aegona. Manipulator, który jednak trzyma się trochę na uboczu i woli, gdy inni wykonują brudną robotę.


WYGLĄD


Niższy od brata, raczej średniego wzrostu, podobnej postury. Ma mniej więcej 50-60 lat. Włosy przerzedzone, posiwiałe, widać, że dawniej były pomiędzy blond a jasnym rudym.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Przyjeżdża do Królewskiej Przystani, aby złożyć przysięgę wierności Rhaenyrze, obiecuje uznać ją za prawowitą następczynię tronu. Mniej więcej po trzech latach od małżeństwa Alicent z Viserysem zaczyna naciskać na Otto, aby zaczął namawiać króla do uznania Aegona za kolejnego dziedzica kosztem Rhaenyry. Publicznie wita i przedstawia Aegona jako kolejnego władcę, ale nie ponosi za to żadnych konsekwencji.


Przyjeżdża z żoną Lynesse do Królewskiej Przystani na ślub Rhaenyry z Laenorem Velaryonem. Zapewnia Alicent, że zawsze może liczyć na jego pomoc w walce o prawa swoje i Aegona.

Hobert Hightower - powiązania postaci Ród smoka

Hobert Hightower
Aktor: Steffan Rhodri

Hobert Hightower - Opinie

9 + 1 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne