Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Mellos - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Mellos

BIOGRAFIA David Horovitch

CHARAKTERYSTYKA


Wielki Maester z Królewskiej Przystani, jeden z członków królewskiej rady. Niegdyś jeden z wybitniejszych absolwentów Cytadelii. Szczerze zainteresowany nauką (choć widzimy, że raczej gardzi medycyną konwencjonalną, wybierając stare metody leczenia, co nie zawsze się sprawdza), jest dobrym doradcą i głosem rozsądku Viserysa: jako członek zakonu nie podlega bezpośrednio królowi, może więc w miarę bezpiecznie mówić to, co naprawdę myśli. Lojalny wobec władcy, ale politycznie neutralny.


W książce pojawia się dwóch Wielkich Maesterów, Mellos i Runciter, w serialu w zasadzie obaj zostali skondensowani w jedną postać – właśnie Mellosa.


WYGLĄD


Mężczyzna w wieku około 60-70 lat, średniego wzrostu, dość szczupły, o mocno pooranej już zmarszczkami twarzy. Włosy ma tylko z tyłu i z boków głowy, ale nie są jeszcze zupełnie posiwiałe; nie nosi zarostu, ubiera się w szare szaty zakonne.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Na spotkaniu rady mówi Viserysowi, że dokładnie wyznaczył termin porodu Aemmy i na pewno wypadnie w dniu turnieju, nie jest jednak pewny płci dziecka. Zajmuje się wraz ze swym pomocnikiem raną na plecach króla, zgadza się ją przyżegać (choć sam optuje za pijawkami), a potem zostaje poinformowany przez Otto, żeby trzymać tę sprawę w tajemnicy. Uczestniczy w spotkaniu rady zajmującej się Daemonem i jego strażą miejską.


Przywołuje Viserysa do komnaty rodzącej Aemmy, informuje go o komplikacjach, a także o podanych królowej środkach przeciwbólowych. Chce, żeby Viserys zdecydował, czy ma dokonać cesarskiego cięcia, które daje jakieś szanse przeżycia dziecku, choć na pewno spowoduje śmierć Aemmy. Wykonuje cesarskie cięcie, wyciąga dziecko z łona matki, ogłasza, że to chłopiec, pyta o wybrane imię. Widzi, że dziecko zaczyna się dusić. Uczestniczy w pogrzebie Aemmy i Baelona.


Na spotkaniu rady popiera wniosek Otto, że Daemon nie nadaje się na następcę tronu, sugeruje także Viserysowi, że jego brat może dybać na jego życie. Uczestniczy w zebraniu rady omawiającej naganne zachowanie Daemona w czasie królewskiej żałoby. Bierze udział w oficjalnym nadaniu Rhaenyrze tytułu dziedziczki tronu. Informuje króla o śmierci Lorda Dowódcy Ryama Redwyne'a.


Leczy palec króla, przykładając do niego robaki zjadające gnijące mięso. Radzi królowi, by poślubił Laenę Velaryon. Odczytuje list od Daemona po kradzieży smoczego jaja. Razem z Otto jedzie na Smoczą Skałę, by nakłonić Daemona do oddania smoczego jaja.


Jest na spotkaniu rady, na którym Viserys informuje o poślubieniu Alicent. Na prośbę Viserysa daje Rhaenyrze na wszelki wypadek herbatę ze środkiem poronnym po jej nocnych hulankach. Na stanowisku zastępuje go jego były uczeń, Orwyle.

Mellos - powiązania postaci Ród smoka

Mellos
Aktor: David Horovitch
Profesja: naukowiec
Tytuł: Wielki Maester

Mellos - Opinie

7 + 3 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne