Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Otto Hightower - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Otto Hightower

BIOGRAFIA Rhys Ifans

CHARAKTERYSTYKA


Rycerz, młodszy brat lorda Hoberta, ojciec królowej Alicent, namiestnik kilku kolejnych królów: Jaehaerysa, Viserysa i Aemona II. Wróg Daemona Targeryena. Lojalny wobec swych panów, odnoszący się z szacunkiem do przeciwników, spokojny, stonowany, ale tak naprawdę dość pokrętny moralnie, prawdopodobnie szczerze kocha swoich bliskich, ale równocześnie popycha ich do udziału w intrygach, mając na uwadze własne i rodowe dobro. Jest zbyt ambitny, stąd dość lekko rozgrzesza sam siebie z różnych „grzeszków”, które popełnia, wspinając się po społecznej drabinie. Można go porównać charakterem do Tywina, z tym że nie dysponuje taką władzą i do wszystkiego musi dochodzić powoli sam.


WYGLĄD


Mężczyzna w średnim wieku, wysoki, normalnej budowy ciała, o pociągłej twarzy, wysokim czole. Ma krótkie brązowo-rude włosy i zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Uczestniczy w zebraniu rady, odrzuca ostrzeżenia Corlysa dotyczące zagrożenia portów ze strony Triumwiratu. Omawia organizację turnieju z okazji narodzin dziedzica. Jest świadkiem opatrywania pleców króla przez maestrów, zabrania im rozpowiadać o tym. Krytykuje Daemona za trwonienie pieniędzy z królewskiej kasy, wydane na działania Straży Miejskiej, kłóci się z nim w obecności króla.


Towarzyszy królowi na turnieju, jest świadkiem pokonania swego syna przez Daemona. Powiadamia króla o śmierci Aemmy i nowo narodzonego Baelona, bierze udział w ich pogrzebie. Rozmawia z Viserysem na temat wyznaczenia następcy, odradza Daemona. Wysyła swą córkę Alicent, aby złożyła kondolencje królowi w jego komnacie. Donosi na Daemona, który podczas żałoby bawi się w mieście.


Jest podczas uroczystego uznania Rhaenyry za dziedziczkę Żelaznego Tronu. Informuje króla o kradzieży smoczego jaja przez Daemona, zbiera oddział, aby je odzyskać. Konfrontuje się z Daemonem na Smoczej Wyspie, obraża go i dąży do konfliktu. Jest wezwany przez króla, który ogłasza zaręczyny z Alicent. Jego brat Hobart namawia go do przekonania króla, aby ten uznał za dziedzica Aegona, pierwsze dziecko ze związku z Alicent.


Bierze udział w polowaniu, mówi królowi o swoim pomyśle ożenienia Aegona z Rhaenyrą. Namawia córkę, by przekonała męża do ślubu Aegona i Rhaenyry. Donosi o tajemnym spotkaniu Rhaenyry i Daemona, co jednak zraża do niego króla i prowadzi do odwołania ze stanowiska namiestnika. Ostrzega córkę, że po koronacji Rhaenyry Aegon będzie stanowił dla nowej władczyni zagrożenie i cel.


Zostaje przywrócony do swej funkcji, wchodzi w otwarty konflikt z Rhaenyrą i Daemonem. Po śmierci Viserysa, utrzymywanej na jego rozkaz w sekrecie, przygotowuje grunt pod koronację Aegona. Wysyła Erryka i Arryka Cargyllów na poszukiwania Aegona. Negocjuje warunki związane z podziałem władzy dla Aegona po ogłoszeniu się przez Rhaenyrę królową na Smoczej Skale.

Otto Hightower - powiązania postaci Ród smoka

Otto Hightower
Otto Hightower - Ród smoka Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Rhys Ifans
Tytuł: namiestnik króla
Córki: Alicent Hightower Targaryen

Otto Hightower - Opinie

9 + 1 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne