Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Lucerys "Luke" Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Lucerys "Luke" Velaryon

BIOGRAFIA Elliot Grihault

CHARAKTERYSTYKA


Książę, dziedzic Driftmarku; syn Rhaenyry i Harwina Stronga (oficjalnie Laenora Velaryona), brat Jacaerysa i Joffreya. Jego smokiem był Arrax. Zapatrzony w dzieciństwie na starszych od siebie Jacaerysa i Aegona, nie znosi Aemonda i nie potrafi odpuścić sobie uszczypliwości względem niego. Z jednej strony ma w sobie wiele wrażliwości, z drugiej wiele buntu i gniewu – wynikających z nieustalonego do końca pochodzenia – sam nie uważa się za prawowitego i odpowiedniego dziedzica Driftmarku.


WYGLĄD


Oglądamy go jako dziecko (w tych kilku scenach zagrał go Harvey Sadler), a potem jako młodego nastolatka, na oko 13-14 lat. Jest drobnej budowy i dość niski, choć już tego samego wzrostu, co starszy od niego Jacaerys. Ma nieco ciemniejsze włosy od brata, nosi też je nieco dłuższe.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bawi się z Jacaerysem pod okiem Harwina, jego brat pokazuje matce, jakie smocze jajo wybrał dla nowonarodzonego Joffreya. Przypatruje się bratu ćwiczącemu panowanie nad smokiem. Razem z bratem i Aegonem robi żart Aemondowi, przebierając świnię za małego smoka. Ćwiczy walkę pod okiem Cristona. Żegna odjeżdżającego do Harrenhal Harwina.


Jedzie z rodziną na Smoczą Skałę. Jest na pogrzebie Laeny, rozmawia z Corlysem na temat swego dziedzictwa, przyznaje się, że nie chce być władcą Driftmarku. Razem z Baelą, Rhaeną i Jacaerysem tropi Aemonda, który przywłaszczył sobie Vhagara. Atakuje Aemonda, zostaje uderzony w twarz, a potem złapany za gardło; Aemond grozi Lucerysowi spaleniem przez smoka, obraża też jego i brata, nazywając ich bękartami. Kiedy Jacaerys sypie w oczy Aemonda piaskiem, Lucerys łapie nóż i tnie nim przeciwnika w twarz, trafiając go w lewe oko.


Jest na przesłuchaniu u Viserysa, Alicent publicznie wysyła tam Cristona, by wydłubał jedno oko Lucerysa, a potem sama próbuje go zaatakować. Jest z matką, której maester opatruje zranione ramię, potem maester zajmuje się także nim – jak się okazało, uderzenie Aemonda złamało mu nos. Jest obecny na ślubie matki z Daemonem.


Przyjeżdża do Królewskiej Przystani, rozmawia z Jacaerysem na temat swego podobieństwa do Harwina, spotyka Aemonda. Wyśmiewa się na uczcie z Aemonda, gdy podano pieczoną świnię – wspomina dawny kawał, który zrobił mu z bratem i Aegonem. Zostaje uderzony przez Aegona, gdy broni brata obrażanego przez Aemonda. Matka oznajmia mu o śmierci Viserysa i buncie rodu Hightower. Jest na pogrzebie swej zmarłej przy porodzie siostry Visenyi.


Składa hołd matce po jej koronacji. Zostaje wysłany jako posłaniec do Borrosa Baratheona, leci tam na Arraxie. Przybywa do Borrosa, przekazuje wieści od matki, spotyka tam Aemonda na Vhagarze. Ściera się z Aemondem, ten pokazuje mu szlachetny kamień, który nosi zamiast oka. Odlatuje na Arraxie, leci w czasie burzy, spotyka Aemonda na Vhagarze. Zręcznie ucieka wśród skał, ale Arrax atakuje wbrew rozkazom większego Vhagara. Mimo prób powstrzymania smoka przez Aemonda Vhagar zabija Arraxa i pożera Lucerysa.

Lucerys "Luke" Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Lucerys "Luke" Velaryon
Aktor: Elliot Grihault
Data śmierci: sezon 1
Tytuł: książę
Ojciec: Harwin Strong
Matka: Rhaenyra Targaryen
Bracia: Jacaerys "Jace" Velaryon

Lucerys "Luke" Velaryon - Opinie

4 + 3 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne