Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Larys "Clubfoot" Strong - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Larys "Clubfoot" Strong

BIOGRAFIA Matthew Needham

CHARAKTERYSTYKA


Syn Lyonela, młodszy brat Harwina; nosi przydomek Clubfoot, co oznacza Szpotawą Stopę. Po śmierci brata lord Harrenhal i głowa rodu Strongów. Charakterem w dużej mierze przypomina Petyra „Littlefingera” Baelisha z „Gry o tron”: to podstępny manipulator, zajmujący się szpiegostwem i likwidowaniem zleconych mu wrogów, nie ma żadnych skrupułów przed uśmierceniem członków rodziny. Od wspomnianego Littlefingera wydaje się jednak bardziej amoralny.


WYGLĄD


Cechą charakterystyczną Larysa jest jego prawa noga, od dzieciństwa skierowana do wewnątrz, upośledzona, stąd korzysta ze złotej laski. Jest mniej więcej wzrostu brata, choć wydaje się niższy z racji tego, że wsparty na lasce jest przygarbiony, nieco drobniejszej postury, szczuplejszy na twarzy. Nie nosi zarostu (a jeśli już, to bardzo delikatnie zaznaczony), włosy ma średniej długości, ciemnobrązowe.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Razem z bratem i ojcem przyjeżdża do Kingswood na polowanie, nie bierze jednak w nim udziału, zostając w namiocie z Alicent i damami dworu. Wyjawia Alicent, że Viserys kazał podać Rhaenyrze herbatę ze środkami poronnymi. Zostaje zaufanym człowiekiem Alicent na dworze.


Mija 10 lat, widzimy, że stał się najbardziej zaufanym z ludzi królowej. Alicent skarży się na to, że jego ojciec Lyonel jest wciąż namiestnikiem króla. Zabiera więźniów z Black Cells, wycina im języki i rozkazuje podpalić Harrenhal, w czasie, gdy będą tam jego ojciec i brat. Informuje Alicent o śmierci Lyonela i Harwina. Zostaje lordem Harrenhal.


Uczestniczy w pogrzebie Laeny. Oferuje Alicent wyłupienie oka Lucerysowi, który doprowadził do częściowego oślepienia Aemonda. Zostaje Lordem Spowiednikiem na dworze. Podczas zamachu stanu po śmierci Viserysa eskortuje więźniów, aresztuje Alluna, który chciał o wszystkim poinformować Rhaenyrę.


Informuje Alicent o Mysarii, która jest teraz Białym Robakiem, i jej układzie z Otto, demaskuje także Talyę jako jej szpiega. W zamian za usługi chce, aby Alicent pokazała mu swoje stopy, co jest jego seksualnym fetyszem. Wysyła skazańca, aby podpalił dom Mysarii.

Larys "Clubfoot" Strong - powiązania postaci Ród smoka

Larys "Clubfoot" Strong
Larys Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Aktor: Matthew Needham
Tytuł: lord
Ojciec: Lyonel Strong
Bracia: Harwin Strong

Larys "Clubfoot" Strong - Opinie

8 + 2 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne