Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Erryk Cargyll - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Erryk Cargyll

BIOGRAFIA Elliott Tittensor

CHARAKTERYSTYKA


Znany i ceniony rycerz, członek gwardii Rhaenyry, brat bliźniak Arryka. Początkowo służył królowi Viserysowi i Aegonowi, ale uznał, że ten drugi nie nadaje się na władcę. To człowiek bardzo honorowy, wierny zasadom gwardii i jej kodeksowi, uważający, że prawdziwy władca powinien być mądry, silny i uczciwy, jeśli zaś reprezentuje inne cechy, można złamać przysięgę wierności dla dobra ogółu. Bywa przebiegły, uważa, że w imię ideałów w jego działaniach cel uświęca środki.


WYGLĄD


Wysoki, normalnej budowy ciała mężczyzna około 30 lat, wyglądający na starszego, głównie z powodu sporego zarostu. Ma długie, spięte z tyłu włosy, brązowe, jaśniejsze od Arryka.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Informuje Alicent o gwałcie na służącej Dyanie popełnionym przez Aegona. Ćwiczy z bratem walkę na miecze, co oglądają Lucerys i Jacaerys. Jest podczas kłótni Daemona z Vaemondem.


Otto Hightower zleca jemu i bratu misję odnalezienia Aegona. Przemierzają ulice miasta, przeszukując miejsca, w których bywa Aegon. W międzyczasie rozmawia z bratem na temat Aegona, kwestionuje jego zdolności rządzenia. Kontaktuje się z nimi agent Białego Robaka, pragnący w zamian za informacje spotkania z Otto. Udaje im się wytropić Aegona w świątyni, ale ich tropem podążają Criston i Aemond pracujący na zlecenie Alicent. Nie bierze udziału w walce, obserwując z wyraźnym rozczarowaniem starcie Arryka z Cristonem i pogoń Aemonda za uciekającym Aegonem. Odchodzi, gdy brat zostaje pokonany.


Kradnie koronę króla Viserysa. Uwalnia uwięzioną w komnacie Rhaenys, chce wyprowadzić ją z miasta i zawieźć na Smoczą Skałę. Rozdziela się od niej podczas zamieszania, wśród tłumów zmierzających na koronację Aegona. Dociera na Smoczą Skałę, oddaje koronę Daemonowi. Recytuje przysięgę wierności Rhaenyrze, zostaje przyjęty do jej gwardii. Informuje o przybyciu statku Aegona II, uczestniczy w negocjacjach z ludźmi Otto. Spotyka brata. Dostaje od Rhaenyry polecenie odzyskania tekstu Siedmioramiennej Gwiazdy.

Erryk Cargyll - powiązania postaci Ród smoka

Erryk Cargyll
Erryk Cargyll - Ród smoka Fot: Digitalspy / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Aktor: Elliott Tittensor
Profesja: żołnierz

Erryk Cargyll - Opinie

4 + 8 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne