Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Laenor Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Laenor Velaryon

BIOGRAFIA Theo Nate, John Macmillan

CHARAKTERYSTYKA


Syn lorda Corlysa i Rhaenys Targaryen, młodszy brat Laeny. Ma smoka o imieniu Seasmoke. W przeciwieństwie do książkowego nieudacznika, w serialu jest niezłym strategiem, który walczy z Karmicielem Krabów i to w dużej mierze jego działania przynoszą zwycięstwo. Jego żona Rhaenyra mówi o nim, że jest uczciwym człowiekiem o dobrym sercu i to w dużej mierze prawda: zawsze dobrze traktuje i ją, i dzieci, o których przecież wie, że nie są jego. W wielu sprawach przypomina nieco Roberta Baratheona z „Gry o tron” z czasów, gdy był przy władzy: nieco zgnuśniał, niezbyt dobrze czuł się, wiedząc, że to żona jest uważana za bardziej decyzyjną i aktywną, wolał spokój niż wojaczkę, nie stroni także od używek. Jest homoseksualny (miłością jego życia był Joffrey), małżeństwo z Rhaenyrą traktuje przede wszystkim jako umowę polityczną.


WYGLĄD


Młody mężczyzna, wysoki, postawny; Mulat z niemal białymi włosami zaplecionymi w dredy. Gdy włosy ma spięte z tyłu, wygląda męsko, jeśli są rozpuszczone, to jeszcze bardziej eksponują jego delikatną urodę.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Dosiadając swego smoka Seasmoke'a, bierze udział w walkach z Karmicielem Krabów i jego ludźmi. Jego pomysłem jest udawane poddanie się Daemona na plaży, to on też atakuje na smoku wroga, który wyszedł na plażę.


Rozmawia z Rhaenyrą na temat ich małżeństwa, ogłasza jej, że traktuje je wyłącznie jako decyzję polityczną, daje żonie zgodę na romanse, sam przyznaje, że kocha kogoś innego. Zgadzają się natomiast, że będą wspólnie dbać o rodzinę i stawiać ją ponad romansami.


Przed weselem tańczy na balu z narzeczoną, ale nieustannie wymienia spojrzenia i uwagi ze swym kochankiem Joffreyem Lonmouthem, który zdradza mu, że Rhaenyra ma kochanka, Cristone'a. Próbuje rozdzielić walczących Joffreya i Cristona, ale powstrzymują go gwardziści, uderzony traci przytomność. Rozpacza po śmierci Joffreya. Bierze ślub z Rhaenyrą.


Mija 10 lat, wychowuje trzech synów (Jacaerysa, Lucerysa i Joffreya, który dostał imię po jego kochanku), które Rhaenyra ma ze swoim kochankiem, dba o nie, jest dobrym ojcem. Zakochuje się w pochodzącym z niezbyt wysokiego rodu rycerzu Qarlu Correyu. Przenosi się z żoną i Qarlem na Smoczą Skałę, by być jak najdalej od walki o tron obu ugrupowań.


Uczestniczy w pogrzebie swej siostry Laeny, potem długo stoi w morzu, płacząc. Aby umożliwić małżeństwo Rhaenyry z Daemonem organizuje ustawiony pojedynek z Qarlem, pozoruje własną śmierć, w czym pomaga mu Daemon, zabijając i paląc strażnika ubranego w strój Laenora. Goli głowę na łyso i w przebraniu ucieka łodzią z Qarlem do Essos.

Laenor Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Laenor Velaryon
Aktor: Theo Nate, John Macmillan
Ojciec: Corlys Velaryon
Matka: Rhaenys Targaryen
Siostry: Laena Velaryon

Laenor Velaryon - Opinie

6 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne