Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Corlys Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Corlys Velaryon

BIOGRAFIA Steve Touissant

CHARAKTERYSTYKA


Głowa rodu Velaryonów, lord Driftmarku, mąż Rhaenys, ojciec Laenora i Laeny, admirał królewskiej floty, członek rady królewskiej i najbogatszy człowiek w Westeros; nosi przydomek Wąż Morski. Lojalny wobec króla, choć ma swoją dumę, to nigdy nie knuje przeciw władcy (nawet gdy Viserys odtrąca Laenę, co Velaryonowie odbierają jako policzek). Bystry, pragmatyczny, dobry dyplomata. Poszukiwacz przygód (odbył 9 podróży do nieznanych zakątków świata, wzbogacił się na wyprawach), niegdyś chętnie podejmował ryzyko, potem stał się bardziej rozsądny. Dobry ojciec i dziadek, mimo że wie o pochodzeniu Lucerysa, chce by to on zajął miejsce dziedzica Driftmarku, wie także o skłonnościach Laenora, ale udaje – może też przed samym sobą – że to tylko plotki. Świetnie włada bojowym toporem.


WYGLĄD


Bardzo wysoki, czarnoskóry mężczyzna około 50 lat, dobrze zbudowany, z charakterystyczną fryzurą – ma bardzo bujne, niemal białe włosy zaplecione w dredy. Nosi także siwy zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Na spotkaniu rady prosi o pomoc w walce z Triumwiratem, który zagraża królewskiej flocie, ale jego prośba zostaje odrzucona przez Viserysa i Otto. Jest na turnieju wraz z żoną i dziećmi, raczej nie wydaje się zainteresowany walkami. Bierze udział w pogrzebie Aemmy i Baelona. Podczas spotkania rady omawiającej sukcesję opowiada się za Daemonem, a potem wysuwa kandydaturę swojej żony Rhaenys.


Zostaje wezwany, aby złożyć przysięgę wierności Rhaenyrze jako dziedziczce Żelaznego Tronu. Ponownie prosi króla o wsparcie w walce z Triumwiratem. Wraz z Rhaenys proponuje Viserysowi swoją córkę Laenę za żonę, gdy król wybiera Alicent, opuszcza radę i rezygnuje ze stanowiska admirała. Wraca do Driftmarku i namawia Daemona do wspólnej walki z Karmicielem Krabów. Bierze udział w finałowej walce z Karmicielem Krabów, po bitwie koronuje Daemona na władcę Wąskiego Morza.


Aranżuje zaręczyny Laeny z synem lorda z Braavos, a także Laenora z Rhaenyrą. Jedzie do Królewskiej Przystani na ślub Laenora i Rhaenyry. Bierze udział w pogrzebie Laeny, która zmarła w Pentos. Rozmawia ze swym wnukiem Lucerysem o jego sukcesji jako dziedzica Driftmarku. Żona próbuje go namówić, by Baelę uznał za dziedziczkę, jako że Lucerys nie jest synem Laenora, ale Corlys odmawia.


Dowiaduje się o rzekomej śmierci syna. W rozpaczy opuszcza Driftmark i wraca walczyć z odradzającymi się siłami Triumwiratu. Zostaje bardzo ciężko ranny (pirat poderżnął mu gardło i wrzucił do morza), jego życie wisi na włosku. Wraca do Driftmarku, dowiaduje się o śmierci brata, wydaje się już zmęczony i chce spokoju, ale ostatecznie ponownie przysięga wierność Rhaenyrze i jej frakcji „Czarnych” w walce z Aegonem.

Corlys Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Corlys Velaryon
Corlys Velaryon - Ród smoka Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Aktor: Steve Touissant
Tytuł: lord, admirał
Synowie: Laenor Velaryon
Córki: Laena Velaryon

Corlys Velaryon - Opinie

4 + 8 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne