Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Tyland Lannister - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Tyland Lannister

BIOGRAFIA Jefferson Hall

CHARAKTERYSTYKA


Brat bliźniak Jasona (urodził się jako drugi, uznawany jest więc za młodszego i to Jason jest do swej śmierci dziedzicem). Po odejściu z rady Corlysa zostaje admirałem floty królewskiej (Mistrzem Statków). Różni się od brata charakterem – jest zdecydowanie bardziej wyrachowany, bystry i przebiegły, to świetny strateg i dyplomata, o ile Jason woli rozwiązania siłowe, o tyle Tyland wybiera intrygi i spiski.


WYGLĄD


Mężczyzna między 30 a 40 lat, wysoki, normalnie zbudowany; ma włosy i zarost w kolorze ciemny blond. Od Jasona można go odróżnić po fryzurze – włosy ma krótsze, jakby też o pół tonu ciemniejsze.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bierze udział w polowaniu w Kingswood, namawia Viserysa do udzielenia pomocy Corlysowi w walce z Triumwiratem. Jest świadkiem rezygnacji Corlysa z piastowanych urzędów. Uczestniczy w ślubie Rhaenyry i Laenora. Pełni funkcję Mistrza Statków, na spotkaniach rady omawia problemy z Triumwiratem, jego sojuszem z domem Martell. Podaje w wątpliwość pozycję Lucerysa jako dziedzica Driftmarku, skłania się, by został nim Vaemond.


Po śmierci króla angażuje się w jak najszybsze obwołanie władcą Aegona. Informuje Otto, że królewski skarbiec jest pod kontrolą wiernych mu ludzi. Namawia do zawarcia sojuszu z Baratheonami, najlepiej przez małżeństwo z jedną z córek Borrosa. Jest na koronacji Aegona. Mianuje Lymana Mistrzem Monet odpowiedzialnym za królewski skarbiec.

Tyland Lannister - powiązania postaci Ród smoka

Tyland Lannister
Aktor: Jefferson Hall
Tytuł: admirał

Tyland Lannister - Opinie

10 + 7 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne