Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Helaena Targaryen - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Helaena Targaryen

BIOGRAFIA Evie Allen, Phia Saban

CHARAKTERYSTYKA


Córka Alicent i Viserysa I Targaryena, siostra (i żona) Aegona, Aemonda i Daerona, właścicielka smoka Dreamfyre. Największa ekscentryczka na dworze, mówi czasem w nieznanym nikomu języku, czasem wykazując jakby cechy wieszcze, interesuje się robakami, mimo to jest powszechnie lubiana, także poza dworem, oraz uważana za życzliwą i opiekuńczą, a co za tym idzie, za dobrą przyszłą matkę. Aegonowi urodziła troje dzieci: Jaehaerysa, Jaehaerę i Maelora.


WYGLĄD


Młoda kobieta nieco powyżej średniego wzrostu, normalnej budowy ciała (w książce opisywana jest jako pulchna); ma długie, niemal białe włosy Targaryenów. Widzimy ją także jako niemowlę i we wczesnej młodości (w tej roli Evie Allen).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Widzimy ją kilkakrotnie na rękach matki – zawsze płacze, jest niespokojnym dzieckiem. Jako młoda nastolatka siedzi z matką, oglądając stonogę, jest świadkiem przybycia Aemona, wypowiada do niego dziwne, z pozoru oderwane od rzeczywistości słowa, które można uznać za proroctwa. Na pogrzebie Laeny przygląda się pająkowi, mówi do niego, a potem miażdży go muszlą, obserwujący ją Aegon nazywa ją niespełna rozumu, rozmawiając z Aemondem, i jest wyraźnie niezadowolony, że zostanie jego żoną. Z pogrzebu wraca do Królewskiej Przystani na swoim smoku.


Po kolejnych 6 latach widzimy ją już jako żonę Aegona i matkę bliźniaków, Jaehaerysa i Jaehaery. Alicent pociesza Helaenę po tym, jak Aegon zgwałcił jej służącą, Dyanę. Podczas rodzinnej kolacji nieświadomie kpi z Aegona, co wywołuje śmiech Daemona, mruczy także kolejne pozornie pozbawione sensu zdania, tym razem o bestii czającej się pod podłogą. Dowiaduje się o śmierci Viserysa dzień po jego zgonie. Po uznaniu Aegona za króla zostaje królową, tak też zwraca się do niej jej matka.

Helaena Targaryen - powiązania postaci Ród smoka

Helaena Targaryen
Aktor: Evie Allen, Phia Saban
Tytuł: królowa
Ojciec: Viserys I Targaryen
Matka: Alicent Hightower Targaryen
Bracia: Aegon II Targaryen
Aemond Targaryen
Siostry: Rhaenyra Targaryen (przyrodnia)

Helaena Targaryen - Opinie

10 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne