Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Lyman Beesbury - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Lyman Beesbury

BIOGRAFIA Bill Paterson

CHARAKTERYSTYKA


Lord Honeyholt, a potem Mistrz Monet w królewskiej radzie. Mimo wieku wciąż pewny siebie, z charyzmą, jako skarbnik królestwa oszczędny, nawet skąpy, ale bardzo skrupulatny i uczciwy. Jego ród ślubował wierność Hightowerom, ale on sam uważa Rhaenyrę za prawowitą następczynię tronu – jak twierdzi, Viserys miał prawie 20 lat na obwołanie Aegona dziedzicem i tego nie uczynił, w związku z czym obowiązywać powinny dawne przysięgi wierności księżniczce.


WYGLĄD


Ma już ponad 70 lat, jest niezbyt wysokim mężczyzną o normalnej budowie ciała. Włosy nosi krótkie, widać, ze dawniej były ciemne, obecnie są już mocno posiwiałe i przerzedzone z przodu.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas spotkania rady skarży się na wydatki na straż miejską, chce, aby Daemon wykazał, na co konkretnie poszły pieniądze. Na kolejnym chce, aby turniej zorganizować dopiero po narodzeniu królewskiego dziedzica. Jest wyraźnie zniesmaczony słowami Daemona o żonie oraz kłótnią Daemona z Otto.


Podczas turnieju obstawia walkę Daemona z Gwayne'em w taki sposób, aby walczący słyszeli, na kogo postawił. Jest na pogrzebie Aemmy i Baelona. Jako jedyny nie zabiera głosu podczas spotkania rady w sprawie sukcesji do tronu.


Składa Rhaenyrze przysięgę wierności po ogłoszeniu jej dziedzicem Żelaznego Tronu. Odradza królowi angażowanie się w konflikt z Triumwiratem. Jest zbulwersowany kradzieżą smoczego jaja przez Daemona. Uczestniczy w naradzie, podczas której Viserys ogłasza swe matrymonialne plany wobec Alicent.


Podczas omawiania sprawy sukcesji po śmierci Viserysa opowiada się przeciwko koronacji Aegona, uważając, że wciąż obowiązuje przysięga wierności wobec Rhaenyry. Rozgniewany Criston uderza jego głową o stół i zabija Lymana, który do końca posiedzenia leży martwy, ale wciąż z otwartymi oczami, co przeraża Alicent.

Lyman Beesbury - powiązania postaci Ród smoka

Lyman Beesbury
Lyman Beesbury - Ród smoka Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Bill Paterson
Data śmierci: sezon 1
Kto zabił: Criston Cole
Tytuł: lord

Lyman Beesbury - Opinie

6 + 6 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne