Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Aemma Arryn Targaryen - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Aemma Arryn Targaryen

BIOGRAFIA Sian Brooke

CHARAKTERYSTYKA


Żona Viserysa I Targaryena, królowa Siedmiu Królestw, matka Rhaenyry. Jej matka pochodziła z rodu Targaryenów, jest więc także kuzynką swego męża. Po urodzeniu Rhaenyry pięciokrotnie zachodziła w ciążę – mąż za wszelką cenę chciał dziedzica – ale dzieci rodziły się martwe, umierały po porodzie lub wcześniej dochodziło do poronień. Trochę z poczucia obowiązku wobec Viserysa i królestwa zaszła w kolejną ciążę, choć wiązało się to ze sporym ryzykiem. Jest dobrą, kochającą żoną (Viserys wiele lat po jej śmierci wciąż nosi obrączkę i mówi o niej jako swej wielkiej miłości) i matką, osobą bardzo miłą i życzliwą, kochaną przez poddanych.


WYGLĄD


Młodo wyglądająca kobieta w wieku 40 lat, raczej średniego wzrostu, mimo ciąży widać, że zawsze była szczupła. Ma po matce długie, jasne włosy Targaryenów, porcelanową cerę.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jest w swojej komnacie, odwiedza ją córka, mówi raczej z dumą o swojej ciąży, trochę żartobliwie radzi Rhaenyrze, żeby się wykąpała przed spotkaniem rady. Kąpie się, gdy odwiedza ją Viserys, przekonany, że urodzi syna – miał bowiem proroczy sen o smoku. Mówi mężowi, że chce, żeby ta ciąża była już ostatnią, nawet gdyby coś poszło nie tak, ma już dość opłakiwania kolejnych dzieci.


Zaczyna rodzić w dniu rozgrywania turnieju. Okazuje się, że dziecko ułożone jest pośladkowo. Nie chce, żeby measter Mellos zrobił cesarskie cięcie, jest przytrzymywana przez położne. Traci przytomność z bólu, wkrótce po wyjęciu dziecka umiera. Zostaje spalona wraz z ciałem synka przez smoka Syraxa. Jest potem wielokrotnie wspominana przez Viserysa, który zresztą do niej zwraca się w chwili swej śmierci, nazywając ją swoją miłością.

Aemma Arryn Targaryen - powiązania postaci Ród smoka

Aemma Arryn Targaryen
Aemma Arryn Targaryen - Ród smoka Fot: Fred Duval / Shutterstock.com
Aktor: Sian Brooke
Data śmierci: sezon 1
Tytuł: królowa
Córki: Rhaenyra Targaryen

Aemma Arryn Targaryen - Opinie

4 + 9 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne