Fot: Ron Adar / Shutterstock.com

Ojczyznosław (Homelander) - The Boys


0 głosy
The Boys
Oceń film
0.00

Ojczyznosław (Homelander)

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Początkowo Ojczyznosław przedstawiony jest jako stereotypowy superbohater pokroju Supermana. Media kreują go na wybawiciela, wzór do naśladowania, ideał. Pod tą maską kryje się narcystyczny psychopata z kompleksem boga i całkowitym brakiem empatii. Od najmłodszych lat wychowywany (czy raczej hodowany) w laboratorium Ojczyznosław zamiast rodzinnego ciepła zaznał jedynie chłodu naukowców.


WYGLĄD


Ojczyznosław to wysoki, dobrze zbudowany blondyn o niebieskich oczach, wyraźnie zarysowanej szczęce i hollywoodzkim uśmiechu. Zawsze ubrany jest w ciemnoniebieski kostium ze złotymi i szkarłatnymi dodatkami oraz peleryną na wzór amerykańskiej flagi.


BIOGRAFIA


1 sezon


(Anty)bohater jest najważniejszym członkiem – i jednocześnie liderem – Siódemki. Grupa bohaterów jest przez niego sterroryzowana, boją się jego okrucieństwa i nadludzkich mocy. Szybciej niż ktokolwiek inny zauważa działania tytułowych chłopaków i na podstawie tego oskarża Gwiezdną o zdradę superbohaterów, mając ją od tego czasu na oku.
Kiedy odkrywa, że to Rzeźnik zaczyna sprawiać problemy i przypomina sobie jego żonę, zaczyna drążyć temat bezpośrednio w Vought. Dowiaduje się o losach jej i ich syna. Zdenerwowany na Madelyn przez jej kłamstwa i podstawiony pod ścianą przez swojego wroga, nie waha się zabić pani prezes. W międzyczasie okazuje się, że jest odpowiedzialny za stworzenie superterrorystów, z którymi mogą walczyć wyłącznie superbohaterowie.


2 sezon


Po śmierci Madelyn Ojczyznosław staje się coraz bardziej niepohamowany w swoich działaniach. Na jego drodze staje Stan Edgar, który daje mu do zrozumienia, że to nie lider Siódemki jest najważniejszy dla Vought, ale Mieszanka.
Ojczyznosław nawiązuje bardzo bliskie relacje ze Stormfront, która dzieli jego zamiłowanie do władzy. Gdy nie spędza czasu z nią, odwiedza swojego syna, którego chce uczynić swoim sojusznikiem. Wierzy, że z jego krwi wyrośnie jeden z najsilniejszych superbohaterów, ale nie podobają mu się dotychczasowe metody wychowawcze stosowane przez jego matkę. Sam więc próbuje zająć się jego wychowaniem, jednak w sposób agresywny i natarczywy.
Po śmierci Rebekki i zmasakrowaniu Stromfront przez Ryana, chłopca i Rzeźnika ochrania Czuła Królowa (Queen Maeve), która szantażem zmusza Ojczyznosława do nierobienia im krzywdy i zostawieniu w spokoju jej i jej kobiety oraz Gwiezdnej (Starlight).

Pełna biografia »

Ojczyznosław (Homelander) - powiązania postaci

Ojczyznosław (Homelander)
Fot: Ovidiu Hrubaru / Shutterstock.com
Aktor: Antony Starr

Ojczyznosław (Homelander) - Opinie

7 + 1 =

The Boys - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne