Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Jason Lannister - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Jason Lannister

BIOGRAFIA Jefferson Hall

CHARAKTERYSTYKA


Lord Casterly Rock, głowa rodu Lannisterów, brat bliźniak Tylanda. Dumny aż do przesady (to głównie dlatego Viserys odrzuca go jako partię dla Rhaenyry), chorobliwie ambitny, a przy okazji arogancki, w czym może przypominać syna Cersei, Joffreya z „Gry o tron”. Uważa, że kobiety nie powinny mieć władzy ani wojować. Jest zapalonym myśliwym i wojownikiem, nie stroni od rozrywek i nałogów.


WYGLĄD


Mężczyzna około 30-40 lat, nieco powyżej średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Ma dość długie, rozpuszczone włosy w kolorze ciemny blond, a także zarost – przez to jego twarz przypomina nieco głowę lwa (może nieprzypadkowo: ten zwierz jest symbolem Lannisterów).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bierze udział w polowaniu w Kingswood. Składa propozycję poślubienia Rhaenyry, propozycja zostaje jednak odrzucona przez księżniczkę, a i Viserys nie jest do niego przekonany. Podaje Viserysowi włócznię, którą ten zabija jelenia. Rozmawia z Viserysem o sukcesji, potem widzimy go w towarzystwie Hoberta Hightowera.


Jest obecny na ślubie Rhaenyry i Laenora, składa gratulacje Viserysowi, pyta o Alicent, a potem wygłasza tyradę przeciwko rządom kobiet i ich zdolnościom wojennym. Jest komplementowany przez Rhaenyrę. Pod koniec wiadomo, że jego brat opowiada się za Aegonem, w związku z tym można założyć, że Jason wybrał tak samo.

Jason Lannister - powiązania postaci Ród smoka

Jason Lannister
Aktor: Jefferson Hall
Tytuł: lord

Jason Lannister - Opinie

6 + 6 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne