Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Laena Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Laena Velaryon

BIOGRAFIA Nanna Blondell

CHARAKTERYSTYKA


Córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen, siostra Laenora, matka Baelli i Rhaeny. Jej smokiem był Vhagar, największy i najstarszy ze smoków Targaryenów. Początkowo pewna siebie, o silnym charakterze, pociągają ją podobni do niej, stąd od razu zwróciła uwagę na Daemona. Po ślubie staje się prawdziwym spoiwem rodziny, bardzo kocha córki, a także męża, choć zdaje sobie sprawę, że jego uczucia do Rhaenyry nie wygasły. Nie ma wielkich ambicji, jeśli chodzi o rządzenie, woli spokojne, rodzinne życie.


WYGLĄD


Widzimy ją najpierw jako młodziutką dziewczynkę, drobną, choć już bardzo przypominającą swoją późniejszą dorosłą wersję (gra ją wówczas Savannah Steyn). Potem jest młodą, całkiem wysoką, szczupłą kobietą o charakterystycznym wyglądzie: ma niemal białe, w dodatku kędzierzawe, włosy Targaryenów, ale po ojcu odziedziczyła ciemny odcień skóry, jest Mulatką.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Ogląda turniej w Królewskiej Przystani w towarzystwie swego brata Laenora, mocno przeżywa krwawe starcia. Po śmierci Aemmy jej rodzina proponuje ją jako kolejną żonę Viserysowi. Podczas spotkania z kandydatem na męża wypytuje głównie o smoki, potem wygłasza wyuczone formułki o byciu dobrą żoną. Mówi także Viserysowi, że jej matka zapewniła ją, że nie będzie musiała z nim spać, dopóki nie ukończy 14 lat. Jest na przemian dziecinna i dojrzała, Viserys odrzuca jej kandydaturę ze względu na zbyt młody wiek.


Zaczyna latać na Vhagarze, czemu poświęca wiele czasu. Na balu od razu wpada jej w oko Daemon, tańczy z nim i flirtuje. Wychodzi za mąż za Daemona, rodzi mu dwie córki, wydają się szczęśliwym małżeństwem. Sporo czasu spędza z rodziną, zwłaszcza córkami, wiedzie spokojne, dostatnie życie w Pentos. Zachodzi w ciążę z kolejnym dzieckiem, dowiaduje się jednak, że są poważne komplikacje i tylko wykonanie cesarskiego cięcia daje cień szansy na przeżycie dziecka. Nie chcąc skończyć życia w męczarniach, jak Aemma, decyduje się popełnić samobójstwo. Zmusza niechętnego do wykonania jej rozkazu Vhagara do spalenia jej.


Po śmierci zgodnie z tradycją jej rodziny sarkofag z prochami zostaje wrzucony do morza.

Laena Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Laena Velaryon
Laena Velaryon - Ród smoka Fot: Frankie Fouganthin / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Aktor: Nanna Blondell
Data śmierci: sezon 1
Ojciec: Corlys Velaryon
Matka: Rhaenys Targaryen
Bracia: Laenor Velaryon
Córki: Baela Targaryen

Laena Velaryon - Opinie

5 + 8 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne