Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Vaemond Velaryon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Vaemond Velaryon

BIOGRAFIA Wil Johnson

CHARAKTERYSTYKA


Rycerz z rodu Velaryonów, młodszy brat Corlysa (w książce jest jego bratankiem) i dowódca jego floty. Jest bardzo dumny ze swego pochodzenia, zależy mu na chwale rodu i dlatego przy każdej okazji wbija szpilkę dzieciom Rhaenyry. Jest też bardzo ambitny i uważa się za jedynego prawowitego spadkobiercę Driftmarku. Zawsze mówi prosto z mostu, używając czasem dosadnego języka – daleko mu do negocjatora i dyplomaty, to typ awanturnika, który najpierw mówi, a potem myśli, przysparzając sobie tym wrogów i narażając na niebezpieczeństwo. Jest znawcą kultury i tradycji Driftmarku, dlatego to on celebruje pogrzeb Laeny.


WYGLĄD


Mężczyzna w średnim wieku, średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Jest czarnoskóry, ma długie, niemal białe włosy, które splata w dredy. Nosi też zarost (wąs i górna część bródki jest ciemna, reszta jasna).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Bierze udział w wojnie z Triumwiratem i Karmicielem Krabów. W tajemnicy przed innymi dowódcami prosi o wsparcie króla Viserysa. Nie jest przekonany do planu z wywabieniem wroga na plażę przez rzekome poddanie się Daemona, ale później bierze udział w masakrze piratów.


Jest obecny na weselu Rhaenyry i Laenora. Prowadzi obrzędy pogrzebowe Laeny, w zawoalowany sposób wypomina niejasne pochodzenie Jacaerysowi i Lucerysowi. Formalnie zajmuje miejsce brata po tym, jak ten leczy rany, próbuje nie dopuścić do uznania Lucerysa za dziedzica.


Przybywa do Królewskiej Przystani, aby walczyć o uznanie jego prawa do Driftmarku. Omawia tę sprawę z Otto i Alicent, zyskuje ich przychylność. Podczas audiencji u króla zapewnia go, że jest jedynym spadkobiercą, bowiem synowie Laenora nie pochodzą z prawego łoża, potem traci panowanie nad sobą i obraża Rhaenyrę i jej dzieci. Viserys odczytuje to jako zdradę i grozi Vaemondowi odcięciem języka. Zanim spełni swą groźbę, interweniuje Daemon, który ciosem miecza odcina Vaemondowi górną część głowy. Ciało zostaje wysłane do Driftmarku.

Vaemond Velaryon - powiązania postaci Ród smoka

Vaemond Velaryon
Vaemond Velaryon - Ród smoka Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Wil Johnson
Data śmierci: sezon 1
Kto zabił: Daemon Targaryen

Vaemond Velaryon - Opinie

2 + 7 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne