Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Criston Cole - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Criston Cole

BIOGRAFIA Fabien Frankel

CHARAKTERYSTYKA


Rycerz z rodu Cole z Dorne, dowódca królewskiej gwardii, przez pewien czas osobisty ochroniarz Rhaenyry. Nie pochodzi z bogatej rodziny, nie ma żadnych tytułów, jest za to niezwykle utalentowanym wojownikiem i człowiekiem o wielkim honorze. Nieszczęśliwie zakochany w kobiecie z wyższego stanu, przypomina klasycznych średniowiecznych rycerzy romantycznych. Po zabiciu Joffreya w chwili słabości staje się nieco zgorzkniały i nie panuje już tak jak wcześniej nad swymi emocjami. Chcąc odpokutować swe grzechy, w tym uwiedzenie Rhaenyry, wpada w błędne koło, grzęznąc coraz bardziej w moralnym bagnie.


WYGLĄD


Mężczyzna w wieku 30-40 lat, nieco powyżej średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Jest Dornijczykiem, ma więc nieco południowy typ urody, ciemną karnację, czarne włosy, ciemne oczy i delikatny zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Walczy w turnieju, w pierwszej walce pokonuje reprezentanta rodu Tarly, potem kolejno dwóch Baratheonów. W finale mierzy się z księciem Daemonem i efektownie z nim wygrywa. Rhaenyra rzuca mu wieniec laurowy.


Na prośbę Rhaenyry trafia do królewskiej gwardii. Jest wśród ludzi Otto wysłanych na Smoczą Skałę do Daemona. Daemon kpi z niego i przekręca jego imię, co eskaluje jeszcze napiętą sytuację. Viserys chce dowiedzieć się od niego, gdzie jest Rhaenyra. Spotyka ją w Kingswood, jedzie za nią, dowiaduje się od niej, że Viserys chce ją wydać za Jasona Lannistera. Oferuje, pół żartem, pół serio, zabicie Jasona. Spędza z Rhaenyrą noc w lesie, przy ognisku, ochrania ją przed atakiem dzika. Wraca z Rhaenyrą do obozu z dzikiem, po drodze widzą białego jelenia.


Towarzyszy Rhaenyrze podczas jej podróży po dworach kandydatów do jej ręki. Zajmuje się Rhaenyrą, gdy Caraxes, wzburzając fale, omal nie wywraca statku. Jest świadkiem powrotu Rhaenyry, w przebraniu prostej mieszczki, z nocnej eskapady z Daemonem. Zostaje uwiedziony przez Rhaenyrę, pozbawia ją dziewictwa, tym samym łamiąc swą przysięgę celibatu.


Towarzyszy królowi i Rhaenyrze w spotkaniu z wybranym jej kandydatem na męża, Laenorem. Proponuje Rhaenyrze wspólną ucieczkę do Essos i małżeństwo. Kiedy kobieta odmawia, obraża ją. Wyznaje Alicent, że przespał się z Rhaenyrą. Podczas uczty atakuje Joffreya Lanmoutha, rycerza, który zdradził, że zna jego sekrety (ale też chciał utrzymać je w tajemnicy), na oczach wszystkich zabija Joffreya. Chce popełnić samobójstwo w boskim gaju, odwodzi go od tego Alicent.


Mija 10 lat, zajmuje się trenowaniem dzieci Alicent i Rhaenyry, zdecydowanie promując Aegona, obraża także Harwina i powoduje jego wyjazd z Królewskiej Przystani. Jest na pogrzebie Laeny. Kiedy Aemond traci oko w walce, Alicent nakazuje mu pozbawić oka Luke'a, ale odmawia wykonania rozkazu. Szkoli Aemonda na wyśmienitego wojownika, przepowiada mu wielką karierę na turniejach.


Uczestniczy w posiedzeniu rady po śmierci Viserysa, zabija tam lorda Lymana Beesbury. Wspiera pomysł zamordowania Rhaenyry i jej bliskich. Na rozkaz Alicent poszukuje Aegona, tropi Erryka i Arryka Cargyllów. Pokonuje Arryka i zabiera ze sobą Aegona do królowej. Alicent mianuje go Lordem Dowódcą Gwardii Królewskiej.


Koronuje Aegona na władcę Żelaznego Tronu, ochrania Helaenę podczas zakłócenia koronacji przez Rhaenyrę na smoku.

Criston Cole - powiązania postaci Ród smoka

Criston Cole
Criston Cole - Ród smoka Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Aktor: Fabien Frankel
Profesja: żołnierz

Criston Cole - Opinie

2 + 2 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne