Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Sabrina Glevissig

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Sabrina Glevissig to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Therica Wilson-Read. Sabrina jest jedną z kilku dziewczyn sprowadzonych do Aretuzy przez Tissaię de Vries. Po licznych próbach zostaje czarodziejką. Uczestniczy w obronie Sodden Hill.


WYGLĄD


Sabrina to piękna blondynka o zielonoszarych oczach Ma  bladą cerę, długie, spięte z tyłu włosy i owalną twarz z wyraźnie zarysowanym nosem. Ubrana najczęściej w niebieską suknię z dużym dekoltem, który podkreśla jej obfity biust. Nie nosi biżuterii, co nie jest zbyt typowe wśród czarodziejek. Podczas bitwy pod Sodden Hill ma skórzaną rękawicę na lewej ręce.


BIOGRAFIA


Sezon I


Jest jedną z kilku dziewczyn, które Tissaia de Vries sprowadziła do Aretuzy. Wraz z innymi uczy się opanowywania chaosu i kontrolowania magii. Nauczycielka wyjaśnia im niebezpieczeństwa związane z profesją czarodziejki. Dziewczyny zostają poddane licznym próbom – ostatnią z nich jest schwytanie błyskawicy do butelki, co Sabrina czyni z niezwykłą łatwością. Później uczestniczy w balu adeptek magii.


Podczas konklawe północnych magów była jedną z nielicznych, którzy opowiedzieli się po stronie Cintry i walki z Nilfgaardem. Temu stronnictwu przewodziła Tissaia. Podczas głosowania dokonano jednak przeciwnego wyboru, w sporej mierze pod wpływem przemowy Fringilli, która rezydowała wówczas w Nilfgaardzie. 


Mimo wszystko część magów postanowiła, że nie może porzucić Cintry i ruszyła na walkę z Nilfgaardem. Odbyła się wówczas ogromna bitwa pod Sodden Hill. Na murach zamkowych Sabrina przewodziła łucznikom. Wieśniacy pakowali do butelek niebieską substancję i wyrzucali je daleko w niebo. Następnie łucznicy mieli za zadanie trafiać w butelki strzałami, czym powodowali uwolnienie mocy i znaczne straty wśród Nilfgaardczyków, znajdujących się poniżej.


W pewnym momencie bitwy Sabrina została opanowana przez rodzaj pasożyta podobnego do srebrnego robaka, który dostał się do jej ucha, a także do uszu dwóch chłopaków ze wsi. Podała im dwie butelki z niebezpieczną zawartością. Podkradła się również do Yennefer i dźgnęła ją strzałą w brzuch. Tymczasem chłopcy upuścili swoje butelki na stoły wypełnione magiczną substancją, powodując ogromny wybuch, który zniszczył część wieży oraz wyrzucił Sabrinę i Yennefer w powietrze.

Pełna biografia »

Sabrina Glevissig - powiązania postaci

Sabrina Glevissig
Aktor: Therica Wilson-Read

Sabrina Glevissig - Opinie

9 + 4 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne