Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Borros Baratheon - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Borros Baratheon

BIOGRAFIA Roger Evans

CHARAKTERYSTYKA


Syn Boremunda, ojciec czterech córek: Cassandry, Maris, Floris i Ellyn. Głowa rodu Baratheonów, lord Końca Burzy. W przeciwieństwie do swego lojalnego wobec króla ojca, dba przede wszystkim o interesy swoje i rodziny, wybiera stronę, która daje więcej korzyści. Doświadczony wojownik o sporym temperamencie; wiadomo, że jest analfabetą. Rozpatrywany jako sojusznik zarówno przez zwolenników Rhaenyry, jak i Aegona.


WYGLĄD


Mocno zbudowany, postawny mężczyzna w średnim wieku, ma ciemne, lekko falowane włosy do ramion i spory, ciemny zarost, który nadaje mu cechy dzikości.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Tyland Lannister mówi Alicent, by pozyskać pomoc Borrosa, oferując mu małżeństwo z kimś z rodu Targaryenów, zaś na Smoczej Skale Rhaenyra informuje Lucerysa, by udał się do Borrosa prosić go o wsparcie jako ich krewnego (łączą go więzy krwi z Rhaenys).


Przyjmuje w swym zamku Aemonda, który przybył na rozkaz Aegona. Aranżuje jego małżeństwo ze swą córką Floris, tym samym potwierdzając sojusz z Aegonem. Przyjmuje Lucerysa, prosi o odczytanie mu listu od Rhaenyry, sam nie potrafi czytać. Jest wyraźnie rozgniewany życzeniem Rhaenyry, która w zamian nic nie oferuje.


Pyta Lucerysa o chęć poślubienia którejś z jego córek, ale chłopak odmawia, będąc już wstępnie umówiony z Rhaeną. W ostrych słowach odsyła Lucerysa do matki. Przerywa ostry spór Aemonda z Lucerysem, ogłaszając, że pod jego dachem nie będzie rozlewana krew posłańców.

Borros Baratheon - powiązania postaci Ród smoka

Borros Baratheon
Aktor: Roger Evans
Tytuł: lord

Borros Baratheon - Opinie

7 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne