Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Mysaria "Biały Robak" - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Mysaria "Biały Robak"

BIOGRAFIA Sonoya Mizuno

CHARAKTERYSTYKA


Była niewolnicą, prostytutką, potem pięła się w górę przestępczej drabiny w Królewskiej Przystani, zostając ostatecznie kochanką Daemona (nie robi tego dla samych pieniędzy, a raczej dla podniesienia pozycji i zapewnienia sobie bezpieczeństwa; okazuje się zresztą silną podporą dla księcia). Z czasem została właścicielką domu publicznego i organizatorką sieci szpiegowskiej – wówczas, jako agentka, nazywana jest Białym Robakiem. Postać dwuznaczna, bowiem z jednej strony sprzedaje informacje tylko dla zysków (jest pragmatyczką, najwyżej ceni własne przeżycie i własne dobro), z drugiej jednak zależy jej też na prostych i uciemiężonych, walczy na przykład o zakończenie seksualnego wykorzystywania nieletnich.


WYGLĄD


Całkiem wysoka, szczupła młoda kobieta o egzotycznej orientalnej urodzie – ma długie czarne włosy i skośne oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Daemon odwiedza ją po kłótni z Otto w obecności Viserysa, uprawiają seks, pociesza kochanka po tym, jak nie może osiągnąć orgazmu. Gratuluje Daemonowi zostania spadkobiercą Żelaznego Tronu po śmierci Aemmy i Baelona, wznosi toast. Towarzyszy Daemonowi w jego zesłaniu na Smoczą Skałę.


Podczas konfrontacji z Otto dowiaduje się, że bez jej wiedzy Daemon głosił, że uczyni ją swoją drugą żoną, a także rozpowiadał o jej rzekomej ciąży (smocze jajo miał wykraść dla ich nienarodzonego dziecka). Kłóci się z Daemonem, zarzuca mu, że naraża jej życie. Opuszcza Smoczą Skałę i Daemona.


Po kilku latach widzimy, że stała się znana jako Biały Robak i rozwinęła obszerną siatkę szpiegowską. Odwiedza Daemona, który jest nieprzytomny po nocy spędzonej na hulankach z Rhaenyrą, opiekuje się nim, ale obrażona odchodzi. Widzimy, że szpieguje dla niej Talya, przekazując wiele informacji dotyczących życia królewskiej rodziny.


Organizuje porwanie Aegona i ukrycie go w świątyni tuż przed śmiercią Viserysa. Wysyła swego człowieka, by namówił Erryka i Arryka na jej spotkanie z Otto w zamian za informacje o Aegonie.


W zamian za informacje chce zakazania walk i wykorzystywania nieletnich na Pchlim Dnie. Larys Strong na polecenie Alicent wydaje rozkaz spalenia jej posiadłości i jej zabicia. Podczas pożaru widać kobiece dłonie bezskutecznie próbujące otworzyć okno i w końcu pochłonięte przez ogień, ale nie widać, czy należały do Mysarii i czy zginęła.

Mysaria "Biały Robak" - powiązania postaci Ród smoka

Mysaria "Biały Robak"
Mysaria Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Sonoya Mizuno
Profesja: prostytutka, szpieg

Mysaria "Biały Robak" - Opinie

2 + 2 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne