Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Craghas "Karmiciel Krabów" Drahar - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Craghas "Karmiciel Krabów" Drahar

BIOGRAFIA Daniel Scott-Smith

CHARAKTERYSTYKA


Książę z miasta Myr, admirał floty Triumwiratu. Swój przydomek zawdzięcza metodzie egzekucji jeńców, których zostawiał ukrzyżowanych krabom na pożarcie (w książce nie jest aż takim monstrum, po prostu zostawił wielu swoich ludzi na pastwę przypływu). Był przez długi czas godnym przeciwnikiem Corlysa i Daemona, jego ludzie, znając ukryte w klifach jaskinie, nie obawiali się nawet ataków smoków. Nieprzewidywalny, stosujący pirackie metody sadysta, którego jednak każdy z wrogów traktuje bardzo poważnie. Nie wypowiada ani słowa, porozumiewa się jedynie gestami. Praktycznie nikt nie mówi o nim, używając jego imienia i nazwiska – wszyscy posługują się jego przydomkiem.


WYGLĄD


Wysoki mężczyzna, dobrze zbudowany, w nieokreślonym wieku; dotknięty jest szarą łuszczycą, stąd jego ciało stopniowo pokrywa się szarym nalotem, który potem zaczyna przypominać skamieniałość. Na twarzy nosi maskę, wiadomo, że ma długie, choć rzadkie, ciemne włosy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jako korsarz atakuje statki Westeros, a jeńców osobiście przybija do pali, które zalewa przypływ. Przez długi czas skutecznie unika ataków Daemona na Caraxesie, chroniąc się w jaskiniach, a jednocześnie próbując razić stamtąd smoka.


Widzi Daemona, który przypływa z białą flagą na plażę i w geście poddania się oddala od siebie swój miecz z valyriańskiej stali. Wraz ze swymi ludźmi wychodzi na otwartą przestrzeń zdziwiony poddaniem się Targaryena. W tym momencie Daemona atakuje jego ludzi, a z powietrza rzuca się na nich smok Laenora. Widząc nadchodzącą porażkę, ucieka do jaskini, a za nim podąża Daemon, który potem wychodzi z rozpłatanym ciałem Karmiciela Krabów. Daemon zabiera po śmierci jego młot bojowy, a Corlys jego maskę.

Craghas "Karmiciel Krabów" Drahar - powiązania postaci Ród smoka

Craghas "Karmiciel Krabów" Drahar
Aktor: Daniel Scott-Smith
Data śmierci: sezon 1
Profesja: pirat
Tytuł: książę, admirał

Craghas "Karmiciel Krabów" Drahar - Opinie

5 + 7 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne