Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Lyonel Strong - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Lyonel Strong

BIOGRAFIA Gavin Spokes

CHARAKTERYSTYKA


Lord Harrenhal, głowa rodu Strongów, przez pewien czas Mistrz Prawa w radzie, a także namiestnik króla w czasie, gdy w niełasce jest Otto. Ojciec Harwina i Larysa. Oddany królowi, zawsze starający się postępować etycznie, co jest jego słabością w starciu z ludźmi, którzy są bezwzględni. Dobry doradca, ale odrobinę pozbawiony charyzmy i siły przebicia.


WYGLĄD


Dosyć wysoki mężczyzna w średnim wieku, przy kości, nieco nalany na twarzy; ma średniej długości brązowe włosy (lekko kędzierzawe; w późniejszych odcinkach włosy są bardzo przerzedzone), a także niewielki, dość starannie przystrzyżony zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Uczestniczy w zebraniu rady królewskiej. Dyskutuje z Lymanem Beesburym i królem o terminie turnieju, jest za utrzymaniem obecnego, jako że goście już zdążają do miasta. Chce odpowiedzieć na zarzuty stawiane Daemonowi, ale przerywa mu Otto. Zostaje poinformowany o śmierci królowej Aemmy.


Bierze udział w pogrzebie Aemmy i Baelona. Podczas spotkania rady mówi Otto o prawach dotyczących sukcesji. Sprzeciwia się temu, by Rhaenyra była brana – jako kobieta – pod uwagę jako dziedzic Żelaznego Tronu. Wyśmiewa się z Rhaenys w obecności Corlysa. Bierze udział w zebraniach rady poświęconych nagannemu zachowaniu Daemona podczas żałoby, a potem na ogłoszeniu przez Viserysa Rhaenyry dziedziczką. Poleca królowi Laenora Velaryona jako kandydata na męża dla Rhaenyry.


Zostaje królewskim namiestnikiem w miejsce Otto. Eskortuje swego syna Harwina do Harrenhal. Jego syn Larys na prośbę Alicent wynajmuje ludzi, którzy podpalają Harrenhal, Lyonel ginie w pożarze, co umożliwia Otto powrót na fotel namiestnika.

Lyonel Strong - powiązania postaci Ród smoka

Lyonel Strong
Lyonel Strong - Ród smoka Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Aktor: Gavin Spokes
Data śmierci: sezon 1
Tytuł: lord
Synowie: Harwin Strong
Larys "Clubfoot" Strong

Lyonel Strong - Opinie

7 + 10 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne