Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Rhaenys Targaryen - Ród smoka


12 głosy
House of the Dragon
Oceń film
4.25

Rhaenys Targaryen

BIOGRAFIA Eve Best

CHARAKTERYSTYKA


Księżniczka z rodu Targaryenów, żona lorda Corlysa (czasem nazywana jest Rhaenys Velaryon), matka Laenora i Laeny. Jej smokiem jest Meleys. Kuzynka Viserysa i Daemona, córka Aemona Targaryena, syna króla Jaehaerysa I, jeśli więc obowiązywałyby zwykłe procedury dziedziczenia, to ona, a nie Viserys zasiadłaby na tronie; nie zasiadła na nim, ponieważ w wyjątkowym głosowaniu rady jako kobieta nie została wybrana na królową kosztem kuzyna. Ten wybór wciąż ją boli, ma w sobie żal i gniew (choć twierdzi, że pogodziła się już z sytuacją), mimo że potem wyszła za mąż za najbogatszego człowieka w Westeros. Na pewno byłaby lepszym władcą niż Viserys, jest pragmatyczna, lepiej zorientowana w sprawach polityki i bardziej zna się na ludziach, jest poza tym zdecydowanie mniej oderwana od rzeczywistości.


WYGLĄD


Wysoka, dość szczupła kobieta w średnim wieku, o bardzo długich, niemal białych włosach, które zazwyczaj misternie zaplata.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas turnieju organizowanego z okazji rychłych narodzin dziedzica Rhaenys złośliwie komentuje mężowi walki i lekceważy startujących rycerzy. Uczestniczy w pogrzebie Aemmy i Baelona. Razem z mężem proponują Viserysowi małżeństwo z Laeną, które umocniłoby sojusz między Targaryenami a Velaryonami. Rozmawia z Rhaenryrą na temat jej dziedziczenia tronu, wątpi, że do tego dojdzie.


Wyraźnie niepokoi się stanem zdrowia kuzyna po jego przyjeździe do Dritfmarku. Przyjmuje ofertę małżeństwa Rhaenyry z Laenorem, ale prywatnie w rozmowie z mężem niepokoi się o takie rozwiązanie, znając upodobanie Laenora do mężczyzn. Nalega na męża, aby tytuł dziedzica przekazał Baeli, zdając sobie sprawę, że dzieci Laenora tak naprawdę nie są jego i krew Velaryonów może zaniknąć.


Dowiaduje się o walce Laenora z Qarlem, wierzy, że zwęglone zwłoki należą do jej syna. Odmawia poparcia Aegona jako króla, zostaje aresztowana i uwięziona, Alicent namawia ją do poparcia Aegona. Z komnat ratuje ją Erryk.


Po ucieczce dosiada swego smoka, przez podłogę dostaje się na nim do wielkiej sali i atakuje zwolenników Aegona podczas jego koronacji. Ma okazję go zabić, ale nie robi tego. Przylatuje na Smoczą Skałę, gdzie obwieszcza śmierć Viserysa oraz działania Alicent i Aegona uzurpujących miejsce na Żelaznym Tronie. Przysięga wierność Rhaenyrze.

Rhaenys Targaryen - powiązania postaci Ród smoka

Rhaenys Targaryen
Rhaenys Targaryen - Ród smoka Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Eve Best
Tytuł: księżniczka
Synowie: Laenor Velaryon
Córki: Laena Velaryon

Rhaenys Targaryen - Opinie

8 + 9 =

Ród smoka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne