Warrior Nun - fabuła

Serial fantasy z elementami filmu akcji przeznaczony dla młodzieży. Nastoletnia Ava Silva budzi się w kostnicy. Okazało się, że nie tylko wróciła z zaświatów, ale też zyskała supermoce, na przykład zdolność widzenia istot nadprzyrodzonych. A także święcące nieziemskim blaskiem koło na plecach. To przekazały jej (a w zasadzie ukryły na jej ciele) siostry z tajnego zakonu, które zabrały je umierającej siostrze Shannon, aby nie wpadło w niepowołane ręce. Przede wszystkim jednak znów może chodzić – przed śmiercią cierpiała na tetraplegię, czyli paraliż czterokończynowy. Z czasem odkrywa, że została Powierniczką Aureoli, a jej przeznaczeniem jest dołączenie do owego zakonu skupiającego kobiety walczące z demonami, które pojawiają się na Ziemi. Jej niezwykłe umiejętności ściągają na nią wielkie niebezpieczeństwo, a rywalizację o kontrolę nad nią i jej mocami rozpoczynają siły Dobra i Zła.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Warrior Nun obsada

Warrior Nun - obsada

Adriel - Warrior Nun
Adriel
William Miller
Areala z Kordoby - Warrior Nun
Areala z Kordoby
Guiomar Alonso
Ava Silva - Warrior Nun
Ava Silva
Alba Baptista
Francesco Duretti - Warrior Nun
Francesco Duretti
Joaquim de Almeida
J.C. - Warrior Nun
J.C.
Emilio Sakraya
Jillian Salvius - Warrior Nun
Jillian Salvius
Thekla Reuten
Pełna obsada »
Warrior Nun
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sci-Fi i Fantasy
Czas trwania: 45 min.
Scenariusz: Simon Barry
Produkcja: USA
Premiera: 2020

Warrior Nun - ciekawostki

 1. Scenariusz serialu powstał na podstawie komiksów Bena Dunna wydawanych w serii „Warrior Nun Areala”, które pojawiają się od 1994 roku. Komiks wzorowany jest na klasycznych mangach. W 2000 roku Dunn sprzedał prawa do postaci i historii, aby sfinansować operację swej żony, od tej pory dalsze losy wojowniczych zakonnic wymyślali już inni autorzy.

 2.  Bohaterką komiksów Dunna jest siostra Shannon Masters, która pojawia się w serialu, ale... ginie już w pierwszym odcinku. W komiksach nie pojawia się Ana Silva, to postać wymyślona specjalnie na potrzeby serialu.

 3.  Serialowy, i komiksowy, Zakon Miecza Krzyżowego jest organizacją fikcyjną, ale luźno wzorowaną na istniejącej organizacji katolickiej Fraternite Notre-Dame (nieuznawanej przez papieża). Co ciekawe, jej założycielem był Francuz polskiego pochodzenia Jean Marie Kozik, który w 1977 roku miał doznać objawień maryjnych we Fréchou.

 4.  Od 2015 do 2018 roku trwały przygotowania do nakręcenia trylogii „Warrior Nun Areala”. Filmy miał mieć wielki rozmach, a projektem zainteresowani byli znani twórcy kinowych hitów fantasy, ostatecznie jednak pomysł ten upadł, gdy Netflix zakupił prawa do serialu. W latach 1994 i 2001 dla odmiany pracowano nad wersjami anime, ale pieniędzy wystarczyło zaledwie na nakręcenie sekwencji otwierających (które można zresztą znaleźć i zobaczyć na YouTube).

 5.  Zdjęcia do serialu kręcono głównie w hiszpańskiej Andaluzji, ujęcia z siedziby zakonu powstały w Antaquerze, znanej między innymi z pięknego mauretańskiego zamku z okresu średniowiecza. Na ekranie pojawi się także Malaga czy Sewilla. Niektóre plenery rozpoznają z pewnością fani „Gry o tron”, niektóre sceny obu seriali powstawały bowiem w tych samych miejscach.

 6.  Dla odtwórczyni głównej roli, Alby Baptisty (ostatnio można ją oglądać w kinowej produkcji „Paryż pani Harris”), serial „Warrior Nun” był anglojęzycznym debiutem, wcześniej występowała wyłącznie w rodzimych portugalskich projektach.

 7.  Jillian Salvius (Thekla Reuten) w komiksie jest... mężczyzną i nosi imię Julian.

 8.  W rolę Areali w serialu wciela się Guiomar Alonso. Nie każdy kojarzy to nazwisko, a ma ona na koncie występy chociażby w „Ultimatum Bourne'a”, „Casino Royale”, „World War Z”, „Jason Bourne”, „Czerwona jaskółka”, „Liga sprawiedliwości” czy kilku częściach „Szybkich i wściekłych”. W sumie wystąpiła w ponad 100 znanych filmach akcji i science fiction. Jak to możliwe? Alonso jest po prostu jedną z najlepszych kaskaderek na świecie, często dubluje bardziej znane aktorki.

 9.  Wiadomo, że Ben Dunn pomagał w pisaniu scenariusza, choć oficjalnie jego nazwisko nie jest wymieniane.

 10.  Wszystkie odcinki noszą tytuły nawiązujące do konkretnego fragmentu Biblii łączącego się z motywem przewodnim danego odcinka.

 11.  


  Warrior Nun - czy będzie 3. sezon?


  Niedługo po premierze drugiego sezonu „Warrior Nun" Netflix zdecydował, że nie powstanie juz kolejny. Fani postanowili jednak zawalczyć o swój ulubiony serial, w mediach społecznościowych pojawiało się m.in. mnóstwo wpisów z hashtagiem #SaveWarriorNun. Cel został osiągnięty i ostatecznie kontynuacja powstanie, chociaż już nie w formie serialu, ale trzech filmów.

Warrior Nun - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Warrior Nun - Opinie

4 + 8 =

Warrior Nun - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne