Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Ryszard Polakowski

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ryszard Polakowski to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Leon Charewicz. Przez mieszkańców bywa często nazywany „Magistrem”. Pojawia się w piątej serii serialu jako farmaceuta w pierwszej aptece w Wilkowyjach. Polakowski to człowiek uczciwy, porządny, rzetelnie wykonujący swoją pracę, którą traktuje niemal jak misję. Jest osobą do tego stopnia pomocną dla wielu mieszkańców Wilkowyj, że początek jego działalności przyćmiewa nawet doktora Wezóła. Nie wiemy natomiast nic o stanie cywilnym mężczyzny. Najprawdopodobniej jest kawalerem lub wdowcem.


WYGLĄD


Polakowski to mężczyzna w średnim wieku. Ma szerokie ramiona i lekką nadwagę, kwadratową twarz oraz mocno posiwiałe, krótkie włosy z wyraźnymi zakolami. Najczęściej ubrany jest formalnie, w ciemny garnitur, jasnozieloną koszulę, zazwyczaj chodzi również z krawatem pod szyją. W aptece nosi w dodatku biały kitel.


BIOGRAFIA


Jest dyplomowanym magistrem farmacji. Przed akcją serialu został zwolniony z kilku aptek za rozdawanie lekarstw ubogim. Kiedy pojawia się w Wilkowyjach, obejmuje pracę w świeżo założonej przez byłego wójta Kozioła aptece. Zostaje przez niego poinformowany, że lekarza w miejscowości „praktycznie nie ma”, co mylnie interpretuje jako potrzebę przejęcia tej funkcji. W wyniku owego nieporozumienia ludzie zaczynają przychodzić do niego zamiast do doktora Wezóła i prosić o porady zdrowotne, co rychło doprowadza do konfliktu pomiędzy dwoma panami. Na szczęście równie szybko wszystko sobie wyjaśniają, a obowiązkowy i uczciwy Polakowski nie ma zamiaru wchodzić w drogę lekarzowi. Kolejny spór narasta jednak pomiędzy nim a Babką, która leczy ludzi ziołami i w opinii „Magistra” bardziej im szkodzi niż pomaga. Ryszard stawia sobie bowiem za cel walkę z zabobonnością, traktując działalność zielarską jak staromodne czary. Babka rzuca na niego klątwę, w wyniku której zaczyna się jąkać. Polakowski uznaje jej wyższość, przeprasza i zaczynać pobierać nawet specjalne nauki w zakresie ziołolecznictwa. 


W szóstym sezonie rezygnuje z pracy u Kozioła i przechodzi do drugiej apteki, założonej przez Więcławskiego. Przez przypadek rozpoczyna romans z Haliną Kozioł i nieopatrznie zakochuje się w zamężnej kobiecie. Męczy go to tak bardzo, że przychodzi po poradę do Babki. Ta jednak nie potrafi pomóc aptekarzowi. Romans ten jest zresztą kontynuowany, z niedługimi przerwami, niemal do końca serialu, a „Magister” przeżywa z tego powodu wiele sercowych rozterek.


 

Pełna biografia »

Ryszard Polakowski - powiązania postaci

Ryszard Polakowski
Fot: Sławek's / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Leon Charewicz
Profesja: farmaceuta

Ryszard Polakowski - Opinie

8 + 2 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne