Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Stasiek Kostecki

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Stanisław Kostecki to jeden z bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Arkadiusz Nader. Nazywany bywa przez wszystkich „Staśkiem” lub „Posterunkowym”, ze względu na pełnioną funkcję – Kostecki jest bowiem policjantem w Wilkowyjach. Posiada stopień aspiranta. W trakcie pierwszych sezonów serialu jest podległy wójtowi Koziołowi i w zasadzie jego praca sprowadza się do wypełniania rozkazów włodarza gminy. Z czasem staje się nieco bardziej niezależny. Stasiek jest trochę tchórzliwy, ciapowaty i nierozgarnięty, acz służbę traktuje poważnie. Kiedy wymagają tego okoliczności, potrafi twardo interweniować. Na ogół budzi sympatię, co w jego zawodzie nie jest zbyt powszechne. Przez jakiś czas zaleca się do Lucy, jednak ostatecznie zostaje mężem Wioletki, miejscowej barmanki.


WYGLĄD


Stasiek to niezbyt wysoki mężczyzna w średnim wieku. Ma niebieskie oczy, przerzedzone i siwiejące włosy koloru ciemny blond oraz wyraźne zmarszczki na twarzy, zwłaszcza kiedy się uśmiecha. Zawsze chodzi gładko ogolony. Widzimy go niemal wyłącznie w służbowym mundurze policyjnym, w którym dominują barwy granatowe i niebieskie. Na głowie często ma czapkę z daszkiem, na której widnieje biały orzeł.


BIOGRAFIA


Ma średnie wykształcenie – nie ukończył żadnej wyższej szkoły policyjnej. Służbę zaczął dwanaście lat przed rozpoczęciem akcji serialu. Poznajemy go w momencie kiedy, działając na zlecenie wójta, prowadzi śledztwo w sprawie Lucy Wilskiej, która przybyła do Wilkowyj z powodu otrzymanego w spadku po babci starego dworku. Podejrzewa „Amerykankę” o posiadanie broni, jednak okazuje się, że to tylko straszak. O tym, że Stasiek poważnie traktuje służbę, ale ma także „ludzkie” podeście do drobnych wykroczeń, świadczy sytuacja z bimbrownią. Pewnego dnia otrzymuje bowiem od Lucy cynk, że Pietrek i Hadziuk pędzą nielegalny alkohol. Konieczna jest zatem rewizja, jednak uprzednio posterunkowy przysiada na „ławeczce” z lokalnymi pijakami i znacząco wspomina o całej sprawie. Zanim zdąży dotrzeć z „Amerykanką” na miejsce, bimbrownicy usuwają stamtąd wszelki podejrzany sprzęt. 


Przez jakiś czas zaleca się do Lucy, proponuje jej nawet częstsze spotkania „dla własnego bezpieczeństwa”, ale kobieta odmawia. Kiedy wychodzi na jaw, że Więcławscy zamierzają wziąć rozwód (tak naprawdę jedynie fikcyjny), flirtuje także z Krystyną w sklepie spożywczym. W ręce ukochanej Wioletki wpycha go jednak sam wójt Kozioł. Przyłapany z barmanką w dwuznacznej sytuacji, tłumaczy żonie, że dziewczyna przyszła się tylko wyżalić z powodu Staśka. Potem zmusza policjanta, żeby pokazał się z nią publicznie. Posterunkowy robi na Wioletce znakomite wrażenie i wkrótce zostają parą, a mężczyzna dba od tej pory nad wyraz o jej bezpieczeństwo. Niedługo potem oświadcza się dziewczynie i zostają małżeństwem. Starają się o dziecko, co nie przychodzi zbyt łatwo, jednak po konsultacjach lekarskich u doktora Wezóła osiągają sukces.


 

Pełna biografia »

Stasiek Kostecki - powiązania postaci

Stasiek Kostecki
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Arkadiusz Nader
Profesja: policjant

Stasiek Kostecki - Opinie

5 + 8 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne