Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Leokadia Czerepach

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Leokadia Czerepach (z domu Paciorek) to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Magdalena Kuta. Leokadia najczęściej nazywana jest „Lodzią” lub „panią Lodzią”. Na początku serialu to postać drugoplanowa, z czasem jednak zyskuje większą rolę. Jest główną księgową w Urzędzie Gminy w Wilkowyjach. To osoba cicha, skromna, wycofana, wstydliwa, stłamszona przez wójta, choć niepozbawiona inteligencji i zdolności zarządzania. Jest członkinią wielu komisji gminnych. Początkowo podkochuje się w wójcie, jednak z czasem kieruje swoje uczucia w stronę Arkadiusza Czerepacha.


WYGLĄD


Lodzia to kobieta w średnim wieku. Ma szczupłą sylwetkę i średniej długości rude, kręcone włosy. Początkowo ubiera się neutralnie i jest mało zauważalna, nosi skromne swetry i bluzki, a styl ten czasem przełamuje kolorową apaszką na szyi. Również jej postura w tamtym okresie jest rachityczna i przygarbiona. Z czasem nabiera pewności siebie, co przekłada się również na strój – zaczyna nosić atrakcyjne sukienki i żakiety oraz bardziej dbać o włosy, jak również stosować mocniejszy makijaż.


BIOGRAFIA


Niewiele wiemy o jej przeszłości. Jest rodowitą mieszkanką Wilkowyj i prawdopodobnie ukończyła studia ekonomiczne. Być może za czasów wójta Kozioła była to jedyna osoba w Urzędzie Gminy, która posiadała odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu. W pierwszych sezonach jest postacią niemal epizodyczną, w całości podporządkowaną swoim obowiązkom i spełnianiem zachcianek wójta.


W czwartym sezonie Arkadiusz Czerepach zakłada się z Pawłem Koziołem, że uwiedzie Lodzię, co mu się zresztą udaje. W wyniku rozkwitu uczucia księgowa nabiera jednak pewności siebie i przestaje bać się szefa. Jednocześnie Czerepach i Kozioł knują razem przeciwko Lucy, żeby utrzymać dotychczasowego wójta na stanowisku. W kryzysowej sytuacji Arkadiusz symuluje nawet atak serca, po którym Lodzia troskliwie się nim opiekuje. Kiedy jednak cała prawda wychodzi na jaw, bez namysłu zrywa z mężczyzną. Zdradza ponadto Lucy cały misterny plan, a wkrótce dowiadują się o nim także pozostali mieszkańcy Wilkowyj. W wyniku tych zdarzeń Kozioł przegrywa wybory, a nowym wójtem zostaje Lucy. Zrozpaczony całą sytuacją Czerepach przekonuje się, że naprawdę kocha Lodzię. Postanawia na jakiś czas skończyć z polityką i odzyskać kobietę. Nie przychodzi mu to łatwo, zostaje kilka razy odrzucony, ale finalnie osiąga sukces. 


Od piątego sezonu są małżeństwem. Leokadia umacnia swoją pozycję w gminie, Arkadiuszowi natomiast zabrania mieszania się w politykę. Ostatecznie nie do końca to wychodzi, ale bez wątpienia kobieta ma pozytywny wpływ na swojego męża. Z czasem sama rozbudza zresztą myśli o własnej karierze politycznej.


 

Pełna biografia »

Leokadia Czerepach - powiązania postaci

Leokadia Czerepach
Fot: Ja Fryta / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Magdalena Kuta
Profesja: księgowa

Leokadia Czerepach - Opinie

7 + 8 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne