Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Arkadiusz Czerepach

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Arkadiusz Czerepach to jeden z pierwszoplanowych bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Artur Barciś. Czerepach to szalenie inteligenty, a przy tym podły i przebiegły człowiek, który potrafi niezwykle umiejętnie manipulować ludźmi dla osiągnięcia własnych korzyści. Ma dużą świadomość tego, że niekoniecznie trzeba być na czele władzy, aby realnie ją sprawować i skrzętnie wykorzystuje swoje położenie, np. kierując działaniami wójta Wilkowyj, Pawła Kozioła. Jego największą pasją jest polityka. W pierwszych sezonach serialu Czerepach to postać wyrachowana, bezwzględna, podła, nielicząca się z uczuciami innych. Nie ma żadnych skrupułów i uważa, że cel uświęca środki. W ostatnich sezonach zmienia się nieco pod wpływem miłości. Na przestrzeni całego serialu wykonuje przeróżne zawody. Jest sekretarzem gminy, prezesem „Radia Wilkowyje” i gazety „Lustro Gminy”, zastępcą wójta, przewodniczącym domu kultury, przewodniczącym rady parafialnej, dyrektorem biura senatorskiego Pawła Kozioła czy posłem z ramienia Polskiej Partii Uczciwości. Dobrze wie, jak się odnaleźć w każdej sytuacji, dlatego często tworzy duet z Pawłem Koziołem, który również posiada tę umiejętność.


WYGLĄD


Czerepach jest dość niskim mężczyzną w średnim wieku. Ma małe, niebieskie, często przymrużone oczy. Uśmiecha się w szczurzy sposób. Zawsze chodzi gładko ogolony. Jest kompletnie łysy, choć rzadko widzimy go w takiej postaci, gdyż jego głowę przykrywa blond tupecik. Nosi okulary. Niemal zawsze widzimy go w garniturze. Nosi koszule w różnych kolorach – białe, niebieskie, zielone, czerwone. Często pojawia się w czerwonym krawacie.


BIOGRAFIA


Arkadiusz, podobnie jak jego kolega Paweł Kozioł, w okresie PRL-u należał do PZPR, nie był jednak tak mocno zaangażowany. Ukończył studia wyższe. Choć nigdy nie należał do ludzi uczciwych, był prawdopodobnie jednym z nielicznych pracowników w gminie, posiadających jakiekolwiek kompetencje do wykonywania zawodu. Niewiele wiadomo o przeszłości bohatera. Przez długi czas nie jest nawet pokazany jego dom, w związku z czym nie wiemy, czy Czerepach pochodzi z Wilkowyj ani jak zdobył swoją posadę. Poznajemy go jako sekretarza gminy, wiernego wójtowi i często podpowiadającego mu sprytne rozwiązania problematycznych sytuacji. Wraca do pracy po dwutygodniowym kursie unijnym. Schlebiając wójtowi, często prawi mu z zachwytem na twarzy krótki, acz treściwy komplement: „geniusz!”. W wyborach samorządowych zostaje wciągnięty przez księdza w intrygę, mającą na celu zmobilizowanie Kozioła do faktycznej realizacji programu wyborczego. Kiedy wójt dowiaduje się o tym, goni go z siekierą. Czerepach po jakimś czasie wraca do gminy i próbuje się mścić. Zostaje dyscyplinarnie zwolniony, po czym przywrócony na stanowisko.


Niedługo potem Kozioł ma go dosyć i wysyła na półroczne szkolenie samorządowe do Brukseli. Uwodzi tam jedną kobietę i wyłudza od niej sporą sumę pieniędzy, wykorzystując dane wójta. Zakłada stację radiową i gazetę w Wilkowyjach. Media mają mieć oczywiście funkcję propagandową i oczerniać m. in. Pawła Kozioła. Kiedy okazuje się, że w radiach, które rozdał mieszkańcom, zamontowane są podsłuchy, wybucha afera i po raz kolejny ucieka z Wilkowyj. Z biegiem czasu godzi się z wójtem i razem z nim próbuje rozwijać karierę polityczną. Żeni się z księgową Lodzią, która zmiękcza jego charakter oraz ukierunkowuje spryt i inteligencję męża na pozytywne działania, służące także innym mieszkańcom gminy.


 

Pełna biografia »

Arkadiusz Czerepach - powiązania postaci

Arkadiusz Czerepach
Fot: Sławek Skonieczny / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Artur Barciś
Profesja: sekretarz gminy, prezes „Radia Wilkowyje” i gazety „Lustro Gminy”, zastępca wójta, przewodniczący domu kultury, przewodniczący rady parafialnej, dyrektor biura senatorskiego Pawła Kozioła, poseł z ramienia Polskiej Partii Uczciwości

Arkadiusz Czerepach - Opinie

4 + 5 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne