Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Kinga

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kinga to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Agnieszka Pawełkiewicz. Po raz pierwszy pojawia się w piątej serii. Jest córką Grażyny, siostry pierwszej żony Kusego. Szwagierka podrzuca ją mężczyźnie do Wilkowyj, gdyż dostaje propozycję znakomicie płatnej pracy w Niemczech, dokąd wyjeżdża na pół roku. Kinga to bezkompromisowa dziewczyna, która pobyt na wsi rozpoczyna od skłócenia się z całym otoczeniem. Zawsze ma własne zdanie i mówi to, co myśli. Jest anarchistką i buntowniczką. Choć była wyrzucana z wielu szkół, posiada wiedzę z zakresu prawa, historii, polityki czy filozofii. Pomimo że jest zdeklarowaną ateistką, zna na wyrywki Pismo Święte. Słucha heavy metalu i punk rocka.


WYGLĄD


Kinga to bardzo młoda, niewysoka, atrakcyjna dziewczyna. Ma średniej długości ciemnobrązowe, kręcone włosy i takiego samego koloru oczy. Ubiera się młodzieżowo i dość zwyczajnie, nie lubi zbyt wyzywających strojów. Nosi za to kolczyki oraz długie naszyjniki. Czasem widzimy ją w czarnej czapce.


BIOGRAFIA


Podobno buntowniczy charakter ma po ojcu, który jest rozwiedziony z jej matką. Pojawia się w piątej serii serialu po tym, jak wyrzucono ją z trzeciej szkoły i omal nie pobiła dyrektora. Sam Kusy widział ją podobno dotychczas dwa razy – na chrzcinach i komunii. Nie ma jednak za bardzo wyjścia i podejmuje się opieki nad córką szwagierki. Na początku wszelkie próby komunikacji z Kingą nie przynoszą skutku. Nie udaje się to nawet Klaudii, która studiuje przecież psychologię. Pierwsze spotkanie dziewczyn zakończone zostaje bójką. Potem jednak Klaudia widzi, że Kinga wstawia się za bezbronnym psem, przytaczając agresorowi odpowiednie paragrafy. Przeprasza ją i następuje pogodzenie. Również Lucy i Kusy coraz więcej rozmawiają z dziewczyną, wykazując autentyczne zainteresowanie jej poglądami. Z czasem proboszcz Kozioł zauważa, że nastolatka interesuje się Pismem Świętym. Prosi wikarego Roberta, żeby nie zmarnował jej potencjału. 


Pod koniec piątego sezonu, kiedy Kinga już zadomawia się w Wilkowyjach, przyjeżdża po nią matka. Dziewczyna nie chce wyjeżdżać, ale Grażyna wydaje się nieugięta. Zmienia zdanie dopiero po rozmowie z wikariuszem. Kinga zostaje więc na wsi. Dzięki niej zachodzą pozytywne zmiany w miejscowej szkole, a Solejukowa zdaje eksternistycznie maturę. Sama dziewczyna idzie na studia i poznaje młodego leśnika Pawła, z którym zaczyna się spotykać.


 

Pełna biografia »

Kinga - powiązania postaci

Kinga
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Agnieszka Pawełkiewicz

Kinga - Opinie

3 + 7 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne