Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Kusy

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kusy, właśc. Jakub Sokołowski, to jeden z głównych bohaterów serialu komediowego „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Paweł Królikowski. W momencie rozpoczęcia serialu Kusy jest na dnie. Po śmierci żony popadł w chorobę alkoholową. Mieszka w kanciapie na terenie posiadłości odziedziczonej przez Lucy. Nie dba o siebie, kuśtyka, jest brudny i śmierdzący. Zakochuje się jednak szybko w „Amerykance”, ale uważa, że nie jest jej wart. Z powodu upartego charakteru ciężko nakłonić go do zmiany zdania. Kusy to jednak człowiek wykształcony i inteligentny. Ma artystyczne zamiłowania – uwielbia malować. Jest prawdziwym artystą i nie lubi komercyjnych zleceń. Dzięki pasji oraz miłości do Lucy udaje mu się zerwać z nałogiem.


WYGLĄD


Kusy to dojrzały mężczyzna średniego wzrostu, dobrze zbudowany, choć ze znaczącą nadwagą. Ma duży nos, niebieskie oczy i średniej długości włosy koloru ciemny blond. Zazwyczaj chodzi z kilkudniowym zarostem. Kuśtyka. Najczęściej nosi ubrania w kolorze niebieskim lub brązowym. Lubi koszule, obowiązkowo rozchełstane pod szyją.


BIOGRAFIA


Kusy jest rodowitym mieszkańcem Wilkowyj. Posiada prawdopodobnie wyższe wykształcenie, zdobyte na uczelni artystycznej. Zna łacinę. W okresie przed rozpoczęciem akcji serialu był znanym artystą i dumą miejscowości. Po śmierci żony załamał się i zaczął pić. Pewnego dnia zasnął z niedopalonym papierosem i jego dom spłonął. Zamieszkał więc w zniszczonej kanciapie nieopodal dworku babci Lucy. Przyjazd „Amerykanki” jest dla niego okazją do zmiany swojego życia. Kusy szybko zakochuje się w kobiecie, jednak przez długi czas nie dowierza, że spojrzałaby na kogoś takiego jak on. Kiedy Lucy zostaje porwana, postanawia rzucić picie i ją ratować. Doktor Wezół wszywa mu substancję, która w połączeniu z procentami zabija.


Kilka miesięcy później mężczyzna znowu sięga jednak po alkohol. W obawie przed śmiercią, wyznaje Lucy miłość. Okazuje się, że doktor zaszył mu tylko jakieś witaminy i wszystko dobrze się kończy. To wydarzenie powoduje jednak, że Kusy na stałe rzuca picie. Przez długi czas wzbrania się jeszcze przed uczuciem do „Amerykanki”. Uważa, że kobieta zasługuje na kogoś dużo lepszego. Z powrotem zaczyna malować obrazy. Największą popularnością cieszą się tworzone przez niego „diabły”, ale Kusy traktuje je jak nędzną komercję i wykonuje tylko z konieczności zarabiania pieniędzy. Najbardziej lubi poświęcać się prawdziwej sztuce, której jednak inni nie rozumieją.


Z czasem zaczyna tworzyć z Lucy parę, biorą ślub kościelny i mają razem córeczkę Dorotę. Zostaje także wydawcą książek. Nie jest to oczywiście koniec kłopotów. Kiedy jego żona zdobywa stanowisko wójta, większość obowiązków domowych spada na mężczyznę. Czeka go także kryzys twórczy, kryzys małżeński i inne perypetie, ale dzięki miłości przetrzyma wszystko.


 

Pełna biografia »

Kusy - powiązania postaci

Kusy
Fot: Fryta 73 from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Paweł Królikowski
Profesja: artysta - malarz

Kusy - Opinie

1 + 6 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne