Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Klaudia Kozioł

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Klaudia Kozioł to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Marta Chodorowska. Dziewczyna jest córką Pawła i Haliny Koziołów. Jej ojciec piastuje urząd wójta Wilkowyj i ma udziały w wielu lokalnych interesach, stąd też stać go na wystawny dom z ogrodem. Na początku serialu dziewczyna odwiedza jednak rodziców jedynie w weekendy, gdyż uczy się w liceum w Radzyniu Podlaskim, gdzie przebywa na stancji. Potem studiuje psychologię w Lublinie. Jest ambitną, otwartą, przebojową, choć czasem nieco nerwową osobą. Ma wiele szalonych pomysłów i stale szuka nowych sposobów na siebie, np. poprzez przyłączanie się do rożnych subkultur. Na początku często zmienia chłopaków, ale później na długi czas jej sympatią zostaje Fabian Duda.


WYGLĄD


Klaudia to młoda, atrakcyjna, szczupła blondynka o niebieskich oczach. Ma okrągłą twarz i bladą cerę, na co dzień stosuje lekki makijaż i nosi kolczyki. Długie włosy zazwczyaj ma spięte lub splecione w warkocz. Na początku serialu Klaudia wielokrotnie i radykalnie zmienia swój styl – dopasowuje się wówczas do konkretnej subkultury, do której akurat zgłasza przynależność. Kilka lat później skraca włosy, zaczyna trochę mocniej się malować oraz ubierać modnie, acz niezbyt wyzywająco.


BIOGRAFIA


Na początku serialu dziewczyna ma 17 lat i uczęszcza do liceum w Radzyniu Podlaskim. Prawdopodobnie od zawsze wykazywała buntowniczy stosunek do rzeczywistości. Często zmienia chłopaków, a pod ich wpływem zaczyna przynależeć do różnych subkutur, ku dezaprobacie rodziców. Najpierw jest więc punkiem, potem staje się nad wyraz religijna, następnie zostaje gotem, a jeszcze później bizneswoman – za każdym razem zmieniając styl ubioru i sposób zachowania.


W drugim sezonie o jej względy stara się Pietrek, który planuje nawet ślub i uzgadnia go z rodzicami Klaudii. Dziewczyna odrzuca jednak zaloty ledwo znanego jej mężczyzny, umawia się przez jakiś czas z praktykantem Fabianem Dudą, którego zostawia wkrótce dla instruktora Feng Shui. To kolejny facet, który ma na nią znaczący wpływ i sprawia, że córka wójta próbuje wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu.


W trzecim sezonie jest zaś zachwycona nowym księdzem wikarym, próbującym mocniej kontrolować moralność parafan niż dotychczasowy proboszcz. W czwartym sezonie umawia się z kolegą ze studiów, Zygmuntem, później ze Zbyszkiem z CBA, a następnie z behawiorystą Łukaszem. W międzyczasie doprowadza do zgody pomiędzy wójtem a proboszczem, odnotowując to jako udany eksperyment psychologiczny. Zaczyna również pomagać Fabianowi Dudzie i razem z nim namawia mieszkańców Wilkowyj do korzystania z unijnych dopłat, w czym pomaga jej zdobyte wykształcenie. Poprzez spędzanie czasu z chłopakiem uświadamia sobie, że czuje do niego coś więcej i wkrótce zostają parą – tym razem na dłużej.


 

Pełna biografia »

Klaudia Kozioł - powiązania postaci

Klaudia Kozioł
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Marta Chodorowska
Profesja: uczennica / studentka
Ojciec: Paweł Kozioł
Matka: Halina Kozioł

Klaudia Kozioł - Opinie

4 + 3 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne