Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Hadziuk

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Tadeusz Hadziuk to jeden bohaterów serialu komediowego „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Bogdan Kalus. Hadziuk jest stałym bywalcem „ławeczki”, stojącej pod sklepem spożywczym Więcławskiej w Wilkowyjach. Przesiaduje na niej całymi dniami z kolegami – Solejukiem, Pietrkiem i braćmi Japyczami. Panowie spożywają tanie wino, które nazywają „mamrotem” i dyskutują o różnych sprawach. Hadziuk wyróżnia się wśród tego grona wypowiadaniem błyskotliwych tekstów, które często puentują rozmowę. Jest niewykształconym, leniwym, choć pozytywnie nastawionym do życia mężczyzną. Ma żonę Celinę. Nie posiadają dzieci.


WYGLĄD


Hadziuk to niewysoki mężczyzna w średnim wieku ze znaczną nadwagą. Ma okrągłą, pulchną twarz, małe oczy i mocno przerzedzone włosy – w pewnym momencie goli się na łyso. Często pojawia się z lekkim zarostem na twarzy. Ubrany zazwyczaj w koszulki o różowym kolorze i kurtkę o zielonkawym odcieniu lub służbowy, czarny strój ochroniarza. Na głowie niemal zawsze nosi kaszkiet.


BIOGRAFIA


Niewiele wiemy o przeszłości Hadziuka. Jest rodowitym mieszkańcem Wilkowyj, od dzieciństwa przyjaźnił się z Solejukiem. Prawdopodobnie przespał się z jego żoną, podczas gdy przyjaciel przebywał w więzieniu, czego owocem może być jedno z gromadki dzieci Solejuków. Ma wykształcenie podstawowe lub zawodowe, jest bezrobotny, nie posiada specjalnego pomysłu na życie. Kiedy kończą mu się pieniądze na wino, wpada czasem na głupi pomysł z Solejukiem, jak ten z porwaniem Lucy dla okupu. W wyniku obecności w Wilkowyjach „Amerykanki” wiele kobiet rozwija swoje przedsiębiorcze predyspozycje. Należy do nich także Celina, żona Hadziuka, która zakłada hodowlę kóz i zatrudnia tam męża jako ochroniarza. Tadeusz bardzo kocha małżonkę, pomimo że nie potrafi o nią dbać. Kiedy dowiaduje się, że kobieta prawdopodobnie go zdradza, próbuje popełnić samobójstwo, co zostaje udaremnione przez Solejuka


W czwartym sezonie ślubuje Matce Boskiej, że przez tydzień nie tknie alkoholu, jednak nie jest w stanie wytrzymać. Stach Japych i Solejuk pilnują go i sprawiają, że dotrzymuje przyrzeczenia. Z biegiem czasu coraz rzadziej bywa na „ławeczce”. Zaczyna angażować się w firmę żony, gdzie ma coraz więcej pracy, gdyż kobieta zaczyna produkować światowej sławy sery. W jednym z odcinków Hadziuk zakłada się z holenderskim ekspertem, że rozpozna każdy gatunek sera z zamkniętymi oczami. Wygrywa, a Holender musi za karę wypić butelkę „mamrota”. Pomimo licznych szans na rozwinięcie się przy żonie, Hadziuk dobrze wie, że jego miejsce jest na „ławeczce”, wśród przyjaciół.


 

Pełna biografia »

Hadziuk - powiązania postaci

Hadziuk
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Bogdan Kalus

Hadziuk - Opinie

4 + 7 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne