Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Hadziukowa

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hadziukowa, właśc. Celina Hadziuk, to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Dorota Nowakowska. Celina jest żoną Tadeusza, od którego nazwiska zyskała przydomek. Nie mają razem dzieci. Jej mąż całymi dniami przesiaduje na „ławeczce” pod sklepem w Wilkowyjach, upijając się popularnym „mamrotem” i dywagując na mniej lub bardziej życiowe tematy wraz ze swoimi kolegami. Początkowo dorabia trochę jako kosmetyczka, jednak jej usługi nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest cichą, wycofaną, niepewną siebie kobietą. Wszystko zmienia się pod wpływem przyjazdu do Wilkowyj Lucy Wilskiej. Powiew świeżej energii i mała doza przypadku sprawia, że Hadziukowa zakłada świetnie prosperujący biznes oparty na hodowli kóz, ujawniając skrywane dotychczas głęboko cechy: przedsiębiorczość, stanowczość i determinację.


WYGLĄD


Celina to niewysoka kobieta o pełnym biuście i szerokich biodrach. Ma krótkie, pofarbowane na rudo i zwykle modnie uczesane włosy oraz niebieskie oczy. Najczęściej nosi szare lub beżowe marynarki, żakiety i płaszcze, choć czasem zaskakuje także nieco odważniejszym kolorem, np. różowym czy pomarańczowym. Lubi biżuterię, szczególnie często nosi korale lub naszyjniki.


BIOGRAFIA


Prawdopodobnie od zawsze mieszka w Wilkowyjach, ma wykształcenie średnie i zrobiła kurs kosmetyczny. Uwielbia czytać książki i żałuje, że nie poszła na polonistykę. Nie wiadomo, dlaczego razem z Tadeuszem nie mają dzieci. Na początku serialu próbuje z lichym skutkiem dorabiać jako kosmetyczka. Plotka o założeniu przez Lucy hodowli kóz sprawia, że Hadziukowa wpada na biznesowy pomysł, który odmieni jej życie. W ułożeniu planu pomaga kobiecie córka wójta. Uzyskuje kredyt na zwierzęta, które wkrótce przybywają dużym transportem do Wilkowyj. Zakłada firmę „Wilkowyje Cheese”, w której zatrudnia męża jako ochroniarza. Przez jakiś czas biznes się rozwija, a zamówienia na sery przychodzą z samej Francji. Hadziukowa zdradza w tym okresie Tadeusza z Witebskim, który, odmieniony po kuracji zielarki, prowadzi w lokalnym radio audycję dla kobiet. Ostatecznie jednak małżonkowie godzą się ze sobą. Celina pomaga także Solejukowej rozkręcić jej własną firmę produkującą pierogi.


Kiedy w czwartym sezonie Hadziukową dopadają problemy finansowe, prosi Więcławską o pożyczkę – ta ma jednak inny pomysł. Chce założyć wraz z nią i Solejukową spółkę. Wkrótce powstaje więc „Wilkowyje Cheese & Pierogi Company”. Firma szybko przezwycięża początkowe trudności i staje się bardzo dochodowym biznesem. Później kobiety prowadzą także razem z Wioletką dom weselny. Hadziukową czeka jednak jeszcze niejeden kryzys finansowy i małżeński.


 

Pełna biografia »

Hadziukowa - powiązania postaci

Hadziukowa
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Dorota Nowakowska
Profesja: kosmetyczka, próbuje sił w różnych biznesach

Hadziukowa - Opinie

5 + 5 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne