Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Wioletka

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Wioletka, właśc. Wioletta Kostecka, to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Magdalena Waligórska. Wioletka nie posiada wyższego wykształcenia, jest barmanką w knajpie w Wilkowyjach. Uchodzi tam niemal za pannę lekkich obyczajów. W istocie miała przelotne romanse z wieloma mężczyznami, m. in. z Kusym. To kochliwa, słodka i pozornie niezbyt inteligentna dziewczyna, choć z biegiem kolejnych lat wykazuje się zaradnością i mądrością. W czwartym sezonie wychodzi za mąż za policjanta Staśka.


WYGLĄD


Wioletka to młoda, atrakcyjna dziewczyna. Ma szczupłą sylwetkę, piękne, długie włosy farbowane na jasny blond, niebieskie oczy i pociągłą twarz. Często nosi skąpy strój, który podkreśla jej kształty. Najbardziej lubi kolor różowy i różne jego odcienie. Zazwyczaj nakłada wyrazisty makijaż i zakłada różnego rodzaju biżuterię, głównie kolczyki. Czasem przyozdabia także włosy kwiatami lub przepaskami.


BIOGRAFIA


Poznajemy ją jako barmankę w knajpie, gdzie zaleca się do wielu mężczyzn. Przez jakiś czas jest dziewczyną Kusego, co strasznie denerwuje Lucy. Zazwyczaj zakłada skąpe stroje, jednak w wyniku mobilizacji mieszkańców na przyjazd biskupa Sądeckiego dostaje zadanie specjalne: ma zachowywać przyzwoitość w knajpie. Ubiera się wówczas na podobieństwo zakonnicy. Kiedy zostaje przyłapana w dwuznacznej sytuacji z wójtem przez jego żonę, mężczyzna w ramach wymówki tłumaczy, że dziewczyna przyszła się wypłakać z powodu rozstania z policjantem Staśkiem. Konieczność podtrzymania tego kłamstwa sprawia, że Wioletka umawia się z posterunkowym. Z czasem zaczyna rosnąć między nimi silne uczucie, barmankę pociąga bowiem władza. Niebawem zostają narzeczeństwem i niedługo potem biorą ślub. Dziewczyna mocno obawia się o to, że ich związek popadnie w rutynę, na co Stasiek reaguje wieloma dziwnymi, niestandardowymi pomysłami, które tylko ją denerwują. Para stara się również o dziecko, jednak nie jest to w ich przypadku zbyt proste. Po konsultacji z doktorem Wezółem osiągają wreszcie sukces. Wioletka zakłada także z Solejukową, Hadziukową i Więcławską pierwszy własny biznes: dom weselny. W kolejnych sezonach jest zmuszona pogodzić życie zawodowe z wychowywaniem dziecka.


 

Pełna biografia »

Wioletka - powiązania postaci

Wioletka
Fot: Paweł Przybyszewski / Wikimedia Commons (CC0)
Aktor: Magdalena Waligórska
Profesja: barmanka

Wioletka - Opinie

1 + 5 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne