Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Francesca Andreani

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Francesca Andreani-Witebska to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Anna Iberszer. Jest to włoska policjantka, przybyła do Wilkowyj w ramach wymiany unijnej. Francesca to osoba odważna, nie boi się zdecydowanych interwencji. Posiada przy tym również artystyczną duszę. Interesuje się muzyką, literaturą i tańcem. To zapewne jeden z powodów, dla których zapałała uczuciem do polonisty Witebskiego. Jest również bardzo religijna.


WYGLĄD


Francesca to dość młoda, niezbyt wysoka, atrakcyjna policjantka. Ma długie, czarne włosy (często związane w kitkę) i szczupłą sylwetkę. Pomimo drobnej budowy ciała sprawia wrażenie silnej kobiety. Najczęściej widzimy ją w służbowym uniformie: prosta, czarna spódnica do kolan, niebieska bluzka, czapka z daszkiem. Do pasa ma dodatkowo przytroczone policyjne atrybuty: pałkę oraz pistolet.


BIOGRAFIA


Urodziła się i wychowała we włoskiej Kalabrii. Tam również odebrała edukację policyjną. Była zaręczona z mafiozem Vito, dopóki nie dowiedziała się prawdy o jego działalności zawodowej. W serialu po raz pierwszy pojawia się w piątym sezonie. Przyjeżdża do Wilkowyj razem z kolegą Tonim w ramach wymiany unijnej. Szybko zakochuje się we wrażliwym Witebskim, jednak stoi pomiędzy nimi potężna bariera językowa. Początkowo porozumiewają się za pomocą słownika. Francesca myśli poważnie o tym związku i od razu planuje imiona dla dzieci. Przeraża to mężczyznę, który nie myślał wcześniej o ustatkowaniu się. Kiedy po zakończeniu wymiany Włoszka odjeżdża ze łzami w oczach, dociera do niego, że popełnił ogromny błąd. Z pomocą Kusego odzyskuje kontakt z kobietą. W oczekiwaniu na jej przyjazd uczy się włoskiego u Solejukowej. Niedługo potem Francesca wraca do Wilkowyj i odbywa się ich przyjęcie zaręczynowe. 


W kolejnym sezonie czekają na nią jednak inne kłopoty. Ze względu na brak obywatelstwa do czasu ślubu z Tomkiem nie może być oficjalnie zatrudniona w policji. Dostaje się jednak do tzw. straży gminnej, gdzie jej bezpośrednim przełożonym jest Stasiek. Do Wilkowyj docierają wówczas złe wieści: Vito, były narzeczony Franceski, wyszedł z więzienia i przybywa ją odnaleźć. Kobieta ukrywa się z Witebskim w kanciapie Kusego. Tomasz postanawia jednak, jak prawdziwy mężczyzna, wyjaśnić sprawę. Dzięki mediacjom Solejukowej wszystko dobrze się kończy. Wkrótce Francesca zachodzi w ciążę. Postanawia urodzić koniecznie we Włoszech. Wyjeżdża tam na jakiś czas z Witebskim, ale zaraz po narodzinach dziecka wracają do Wilkowyj.


 

Pełna biografia »

Francesca Andreani - powiązania postaci

Francesca Andreani
Fot: Fryta 73 from Strzegom / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Anna Iberszer
Profesja: policjantka

Francesca Andreani - Opinie

2 + 5 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne