Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Michałowa

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Michałowa to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Marta Lipińska. Jest gospodynią na plebanii w Wilkowyjach. Nie wiemy, jak naprawdę się nazywa, wszyscy nazywają ją „Michałową” po pierwszym mężu, który miał na imię Michał. Jest to starsza, konserwatywna, pozornie surowa, choć w głębi serca bardzo ciepła kobieta. Często obraża się na pokaz i bywa zbyt ciekawska – podsłuchuje rozmowy księdza, lubi plotkować, wie wszystko o bieżących wydarzeniach w gminie. Ma dużo znajomości, które sięgają nawet do samej kurii. Jest świetną kucharką, nad wyraz dba pod tym względem o proboszcza. Jej specjalnością są żeberka w miodzie. W dalszej części serialu, po latach bycia wdową, wychodzi za mąż za Stacha Japycza.


WYGLĄD


Michałowa to starsza kobieta przy kości. Jej twarz często przyjmuje surowy wyraz, a postawa ciała jest nadmiernie wyprostowana, co doskonale obrazuje uporządkowany i nieco surowy charakter kobiety. Ubiera się najczęściej skromnie, w luźne bluzki lub swetry oraz długie spódnice. W jej stroju dominują beże i granaty, często przełamane motywami kwiatowymi oraz kolorową przepaską na włosach. Czasami widzimy ją jednak także w pogodnych, jasnoniebieskich lub różowych barwach. Niejednokrotnie pojawia się również w kuchennym fartuszku.


BIOGRAFIA


Pochodzi z Wilkowyj. W młodości podkochiwał się w niej Stach Japycz, jednak podzieliły ich poglądy polityczne. Jako nastolatka rzucała oszczepem i zdobyła wicemistrzostwo regionu. O jej przeszłości wiemy ponadto tyle, że miała męża Michała – stąd popularne przezwisko. Obecnie jest gospodynią księdza Piotra Kozioła na plebanii w Wilkowyjach, choć pamięta również poprzedniego proboszcza.


Kiedy Lucy postanawia zostać na wsi i wyremontować domek, Michałowa jest temu przeciwna. Wyraża wiele sceptycyzmu wobec poglądów „Amerykanki”. Zmienia się to po pogadance Lucy na temat antykoncepcji. Od tamtej pory kobiety zachowują przyjacielskie stosunki, a gospodyni wielokrotnie broni przybyszkę zza oceanu przed księdzem, np. kiedy ten potępia jej nieformalny związek z Kusym


Pewnego dnia spotyka na ławeczce pod sklepem spożywczym Stacha Japycza, znajomego z młodych lat. Zaczynają się coraz częściej widywać, wychodzą nawet razem na niedzielne spacery. Stach nie jest jednak w stanie zrezygnować z rozmów z kolegami przy „mamrocie”, co doprowadza do konfliktu z kobietą, zażegnanego dopiero po jakimś czasie przez księdza. W finale trzeciego sezonu Michałowa i Stach Japycz biorą ślub. Czeka ich jeszcze wiele kłótni i pogodzeń, jednak wzajemnie dobrze na siebie oddziałują – on nie spędza całych dni na „ławeczce”, a ona nieco łagodnieje i staje się pomocna dla wielu mieszkańców Wilkowyj w ich codziennych i niecodziennych problemach.


 

Pełna biografia »

Michałowa - powiązania postaci

Michałowa
Fot: Michał Englert / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
Aktor: Marta Lipińska
Profesja: gospodyni na plebanii

Michałowa - Opinie

8 + 7 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne