Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Jola

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jola, właśc. Jolanta Pietrek, to jedna z drugoplanowych postaci serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Elżbieta Romanowska. Jej ciocią jest Krystyna Więcławska, właścicielka sklepu w Wilkowyjach. To właśnie tam Jola zostaje zatrudniona w trzecim sezonie jako ekspedientka. Jednym ze stałych bywalców sklepu jest Pietrek, spędzający na „ławeczce” pod spożywczakiem większość dnia ze swoimi kolegami. Mężczyzna staje się niebawem największą miłością Joli i pomaga rozwinąć jej zamiłowania muzyczne. Poznajemy ją jednak jako osobę cichą, skromną, nieszczególnie atrakcyjną i nieco nieporadną. Z czasem zaczyna lepiej sobie radzić i zostaje mianowana na kierowniczkę sklepu.


WYGLĄD


Jola to młoda, dość wysoka, korpulentna dziewczyna. Ma niebieskie oczy i średniej długości włosy koloru jasny blond. Nosi duże, okrągłe okulary. Najchętniej zakłada ubrania w kolorze niebieskim lub różowym. Na początku serialu cały czas widzimy ją w sklepowym fartuszku. Nosi również sporo biżuterii, z której najmocniej wyróżniają się duże kolczyki i naszyjniki.


BIOGRAFIA


Prawdopodobnie ma zdaną maturę. Do Wilkowyj trafia po długim poszukiwaniu pracy. W trzeciej serii serialu zostaje zatrudniona przez swoją ciocię Krystynę Więcławską jako ekspedientka. Jej prawdziwym marzeniem jest jednak zostanie piosenkarką. Jolą bardzo szybko zaczyna interesować się Pietrek, jeden ze stałych bywalców sklepu. Jest to dla niego miłość od pierwszego wejrzenia. Mężczyzna myśli również o założeniu zespołu disco polo, stąd też przyszła para od razu znajduje wspólny temat. Wkrótce Jola i Pietrek zaczynają występować jako „Duo Spoko”, a okazją do ich inauguracyjnego koncertu staje się wesele Michałowej i Stacha Japycza. W momencie, kiedy Więcławska wchodzi w spółkę z Hadziukową i Solejukową, dziewczyna zostaje kierowniczką sklepu. Przeprowadza przemeblowanie i stara się jak nigdy dotąd, a właścicielka wreszcie jest z jej pracy bardzo zadowolona.


Pod koniec czwartego sezonu Jola na jakiś czas znika, aż w końcu odnajduje się u „babki”, miejscowej zielarki. Oznajmia wówczas, że jest w ciąży z Pietrkiem. Niedługo potem biorą ślub i rodzą im się bliźniaki. Ma żal do męża, że podczas gdy on mnóstwo koncertuje, ona musi zajmować się domem i dziećmi. Z czasem Pietrek zdaje sobie sprawę, że rodzina jest najważniejsza i przestaje występować bez żony. Później przez jakiś czas Jola pracuje na plebanii, zastępując chorą Michałową. Okazuje się świetną kucharką, a dotychczasowa gospodyni nie może wytrzymać z zazdrości. Ostatecznie kobiety dochodzą do porozumienia.


W kolejnych sezonach Jola i Pietrek kontynuują działalność zespołu, wykonując jeszcze kilka nowych piosenek.


 

Pełna biografia »

Jola - powiązania postaci

Jola
Fot: Sławek / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Elżbieta Romanowska
Profesja: ekspedientka, kierowniczka sklepu, wokalistka w zespole disco polo

Jola - Opinie

3 + 8 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne