Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Patryk Pietrek

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Patryk Pietrek to jeden z bohaterów serialu „Ranczo”. W rolę tę wcielił się Piotr Pręgowski. Określany jest niemal wyłącznie pseudonimem „Pietrek”, choć jego imię także pada kilka razy. To najmłodszy bywalec „ławeczki” pod sklepem spożywczym Więcławskiej w Wilkowyjach, gdzie wspólnie z kolegami – Solejukiem, Hadziukiem i jednym z braci Japyczów – spożywa procentowe trunki, nazywane „mamrotami” i dyskutuje o życiu. Pietrek to pogodny, niezbyt inteligentny, młody mężczyzna, pracujący w firmie budowlanej Więcławskiego. W przeciwieństwie do starszych kolegów ma spore ambicje, jednak jego pomysły spotykają się zazwyczaj z wyśmianiem. Niełatwo rezygnuje z marzeń i po jakimś czasie osiąga sukces – zdobywa miłość upragnionej kobiety i zakłada razem z nią zespół disco polo.


WYGLĄD


Pietrek to krępy, niewysoki mężczyzna w średnim wieku o brązowych oczach i czarnych, lekko posiwiałych, przerzedzonych włosach. Kwestia koloru włosów pozostaje zresztą sporna, gdyż bohater, dbając o wizerunek gwiazdy muzycznej, poddaje je różnym kontrowersyjnym procesom, np. farbuje na jasną zieleń lub zapuszcza dredy. Zależnie od tego, co ma na głowie, zmienia się również cała jego stylizacja, choć na początku serialu przeważają kolory niebieski lub zielony. Na szyi niezmiennie wisi za to złoty łańcuch.


BIOGRAFIA


Pochodzi z rodziny, gdzie ojciec nadużywał alkoholu i stosował przemoc domową. Prawdopodobnie nie ukończył żadnego etapu edukacji, a na pewno przynajmniej raz wyrzucono go ze szkoły. Dopóki Więcławski nie dał mu pracy w swojej firmie budowlanej, był bezrobotny. Pietrek wykazał więc wdzięczność, chęć do pracy i zaangażowanie oraz nabył kilka cennych umiejętności.


Ze względu na niską inteligencję na początku serialu często pada ofiarą mającego wyraźne tendencje do manipulacji wójta. Zakochuje się w dodatku w jego córce Klaudii, jednak szybko dostaje od niej kosza, pomimo iż snuje już plany o małżeństwie. Jakiś czas potem poznaje Jolę, nową pomocnicę w sklepie Więcławskiej. Dziewczyna jest nieudolna i niezbyt urodziwa, a jednak facet zakochuje się w niej do szaleństwa. I to z wzajemnością. 


Jola marzy o tym, żeby profesjonalnie śpiewać, więc Pietrek zaczyna pisać teksty piosenek. Wkrótce zakładają zespół discopolowy o nazwie „Duo spoko”, a w finale trzeciego sezonu inaugurują swoją działalność na weselu Stacha Japycza i Michałowej. Potem Pietrek farbuje włosy na zielono, co totalnie rozbraja jego kolegów z „ławeczki”, na której pomimo rozwoju kariery ciągle lubi przebywać. Następnie zmienia styl i zaczyna nosić dredy. Zostaje także mężem i ojcem. Będąc gwiazdą muzyki, rzadko przebywa jednak w domu, co spotyka się z pretensjami Joli. Obiecuje więc żonie, że nie będzie bez niej występował. Niedługo potem stanie przed wyborem – własna kariera czy wspieranie rozwoju Joli? Jednoczesne wychowywanie dzieci zacznie zabierać mu zaś tyle czasu, że nie starczy go już dla kolegów z „ławeczki”...


 

Pełna biografia »

Patryk Pietrek - powiązania postaci

Patryk Pietrek
Fot: Sławek Skonieczny / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Piotr Pręgowski
Profesja: pracownik firmy budowlanej, potem artysta disco polo

Patryk Pietrek - Opinie

6 + 10 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne