Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Lucy Wilska

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Lucy Wilska to główna bohaterka serialu komediowego „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Ilona Ostrowska. Lucy to Amerykanka polskiego pochodzenia. Urodziła się w USA, w Polsce była ostatni raz w wieku 10 lat. Przybywa do Wilkowyj, małej miejscowości nieopodal Radzynia Podlaskiego, gdyż odziedziczyła stary dworek po zmarłej babci. Jest to osoba pogodna, optymistyczna i żywiołowa. Wprowadza w życie miasteczka wiele dobrej energii i niestandardowych pomysłów, poszerza mieszkańcom horyzonty, otwiera ich na nowe myślenie, zachęca do zmiany swojego nieszczęśliwego życia. Dzieje się to zarówno w wymiarze zbiorowym – niemal zaraz po przyjeździe rozpoczyna lekcje angielskiego dla dzieci, jak też indywidualnym – jako pierwsza dostrzega w Kusym nie alkoholika bez perspektyw, ale zdolnego, inteligentnego, wrażliwego człowieka i pomaga mu wyrwać się z nałogu. Ma również mocny wpływ na miejscowe kobiety, które zaczynają bardziej o siebie dbać, prowadzić własne interesy i odkrywać w sobie zdolności do zarządzania. W Stanach Zjednoczonych miała męża Louisa, jednak do Polski przyjechała już po rozwodzie z nim. Ma także mieszkanie w Nowym Jorku.


WYGLĄD


Lucy to młoda, atrakcyjna kobieta. Ma szczupłą sylwetkę, długie, ciemnobrązowe włosy, niebieskie oczy i pociągłą twarz. Ubiera się w jasne kolory. Najczęściej nosi długie dżinsy i białe bluzki z odsłoniętymi ramionami i dekoltem. Kiedy zostaje wójtem, w jej garderobie pojawiają się eleganckie żakiety.


BIOGRAFIA


Jej rodzice pochodzili z Polski, ale urodziła się w USA. Była blisko związana z babcią, jednak po raz ostatni widziała ją w wieku 10 lat. Kiedy przybywa do odziedziczonego dworku w Wilkowyjach, ożywają w niej wspomnienia. Urzeczona małą miejscowością, postanawia nie sprzedawać posiadłości, a wyremontować ją oraz tam zamieszkać. Krzyżuje to plany wójta Pawła Kozioła, który zamierzał kupić dworek. Miejscowy włodarz próbuje więc za wszelką cenę przekonać „Amerykankę” do zmiany zdania. Z pomocą przychodzi jej jego brat bliźniak, który jest proboszczem w lokalnej parafii. To on udostępnia jej również salkę parafialną na przestrzeń do nauki angielskiego. Zgadza się też na pogadankę o antykoncepcji i higienie z miejscowymi kobietami, choć początkowo jest temu bardzo przeciwny. Służy więc Lucy pomocą i pomaga jej odnaleźć się w Wilkowyjach. Jest to o tyle istotne, że nie wszyscy przyjmują ją tam z otwartymi ramionami.


Jeszcze w pierwszym sezonie zostaje porwana dla okupu przez pijaczków spod sklepu – Hadziuka i Solejuka. Ratują ją ich kobiety, gdy tylko o wszystkim się dowiadują. To w życiu miejscowych matek i żon Lucy przeprowadza zresztą największą rewolucję. Dzięki niej Solejukowa nabiera pewności siebie i rozpoczyna działalność polegającą na produkcji pierogów. 


Kiedy w czwartym sezonie zostaje wójtem, również otacza się kobietami. Z czasem mieszkający na terenie jej posiadłości Kusy przestaje pić i zostaje życiowym partnerem Lucy oraz rozwija swoją pasję malarską. Jakiś czas potem pobierają się. Mają razem córeczkę Dorotę.


 

Pełna biografia »

Lucy Wilska - powiązania postaci

Lucy Wilska
Fot: Piotr Trzebiński / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
Aktor: Ilona Ostrowska
Profesja: nauczycielka angielskiego, od 4. sezonu wójt Wilkowyj

Lucy Wilska - Opinie

3 + 9 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne