Fot: Pawel Kubala / Shutterstock.com

Krystyna Więcławska - Ranczo


17 głosy
Ranczo
Oceń film
4.00

Krystyna Więcławska

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Krystyna Więcławska to jedna z bohaterek serialu „Ranczo”. W rolę tę wcieliła się Dorota Chotecka-Pazura. Krystyna jest właścicielką jedynego sklepu w Wilkowyjach. Pełni tam również funkcję sprzedawczyni, a jej stałymi klientami są stali bywalcy „ławeczki” pod spożywczakiem, czyli Solejuk, Hadziuk, Pietrek i bracia Japycze, zaopatrujący się w sklepie w tanie wino, które nazywają „mamrotem”. Jest żoną Andrzeja Więcławskiego, prowadzącego dobrze prosperującą firmę remontowo-budowlaną. Mają córkę Weronikę i wnuczkę Zosię. Krystyna to kobieta zaradna i przedsiębiorcza, pilnuje swojego interesu i kiedy trzeba, bywa surowa. Lubi wiedzieć, co dzieje się w gminie. Z czasem zostaje współwłaścicielką spółki „Wilkowyje Cheese & Pierogi Company sp. z o. o.”.


WYGLĄD


Więcławska jest młodsza o kilkanaście lat od swojego męża. To atrakcyjna, szczupła kobieta w średnim wieku. Ma niebieskie oczy i piękne włosy koloru blond, które rzadko nosi rozpuszczone – zazwyczaj splecione w warkocz wokół głowy. Na jej prawym policzku widnieją dwa charakterystyczne pieprzyki. Często nosi niebieskie ubrania, posiada nawet sklepowy fartuszek w takim kolorze.


BIOGRAFIA


Ma średnie wykształcenie. Od ponad 15 lat prowadzi sklep w Wilkowyjach. W młodym wieku wyszła za mąż za Andrzeja Więcławskiego. Lubi plotkować w sklepie, a na początku serialu szczególnie interesuje ją życie Lucy.


W drugim sezonie postanawiają z mężem wziąć rozwód. Dzieje się tak jedynie z powodu trudnej sytuacji finansowej ich małżeństwa. W międzyczasie wychodzi jednak na jaw, że Krystyna ostro flirtuje z miejscowym policjantem. Zostaje nawet przyłapana na całowaniu się z nim. Ostatecznie godzi się z mężem. Niedługo potem zatrudnia nową pracownicę, Jolę, która zostaje obiektem westchnień Pietrka, stałego bywalca „ławeczki” pod sklepem.


Do Więcławskich przyjeżdża także córka Weronika, która jest w ciąży z Chińczykiem Kao Tao. Dziewczyna nie chce w dodatku wziąć ślubu. Rodzice postanawiają ukrywać ten fakt jak najdłużej przed mieszkańcami Wilkowyj, jednak wkrótce prawda wychodzi na jaw. Finalnie udaje się namówić córkę do małżeństwa. Niedługo potem rodzi się ich wnuczka Zosia. 


Razem z Hadziukową i Solejukową zakładają spółkę Wilkowyje Cheese & Pierogi. Później kobiety otwierają także kolejny biznes z Wioletką – jest nim dom weselny.


W ósmym sezonie Więcławscy przeżywają poważny kryzys i pod okiem Klaudii przechodzą terapię małżeńską. Choć omal nie puszczają z dymem swojego domu, udaje im się rozbudzić żar w sypialni i zaczynają zachowywać się jak nastolatkowie, ku zdziwieniu i konsternacji pozostałych mieszkańców.


 

Pełna biografia »

Krystyna Więcławska - powiązania postaci

Krystyna Więcławska
Fot: Ja Fryta / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Dorota Chotecka-Pazura
Profesja: właścicielka sklepu

Krystyna Więcławska - Opinie

7 + 9 =

Ranczo - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne